Hokejová galaxia – celoštátny dievčenský turnaj sa odohrá v Ružomberku aj s dvoma našimi hráčkami

Hokejová galaxia je späť, na Zimný štadión Stana Mikitu v Ružomberku zavíta takmer 70 hráčok.

Súčasťou nominácie sú aj hráčky Hokejového klubu v Leviciach, Liliana MIČOVÁ a Eva ZEMÁNKOVÁ.

BRATISLAVA (SZĽH) – Už tretiu sezónu sú neodmysliteľnou súčasťou hokejového kalendára regionálne turnaje dievčat do 15 rokov. Mladé talentované hráčky čaká v závere aktuálneho týždňa prvé tohtosezónne kolo Hokejovej galaxie na Zimnom štadióne Stana Mikitu v Ružomberku (10. – 12. novembra), kde predstaví takmer sedem desiatok nominovaných. 

Nádejné hokejistky na Slovensku nemajú vlastnú mládežnícku súťaž, a tak v žiackych alebo dorasteneckých kategóriách pôsobia medzi chlapcami. Zmyslom Hokejovej galaxie je ponúknuť dievčatám platformu na to, aby si mohli zmerať sily medzi sebou a porovnať sa s rovesníčkami. 

V Ružomberku bude na dievčatá dohliadať generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová, trénerka Adriana Štofanková a tréner brankárov Roman Mega. V rámci vzdelávacieho programu dostane priestor aj sedmička súčasných reprezentantiek a členiek ŠKP Bratislava v zložení Ema Gálisová, Janka Hlinková, Romana Košecká, Lucia Ištocyová, Laura Jancsóová (v sezóne 2021/2022 pôsobila v HK Levice v kategórii KADETI), Lívia Kúbeková a Laura Šuliková, ktorá bude mentorovať svoje nasledovníčky zo striedačky. 

Zraz nominovaných hráčok je naplánovaný na 10. novembra do 12.00. V piatok budú dievčatá trénovať a zároveň ich čaká prednáška od organizácie Dobré srdce Borisa Sádeckého na tému starostlivosť a ochrana zdravia športovcov. V sobotu a v nedeľu odohrajú štyri tímy (Hviezdy, Luny, Kométy, Supernovy) dovedna šesť zápasov, systémom každý s každým a vo formáte 3 x 15 minút. Vstup na duely je zdarma, hracie časy zápasov sú 9.00, 11.00 a 13.00.