Kategória: KLUB

V nominácii regionálnych výberov SR U15 aj Levičania

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenský zväz ľadového hokeja organizuje v Ružomberku a v Dolnom Kubíne ďalšie kolo regionálnych turnajov hráčov do 15 rokov. Cieľom je umožniť hráčom vo vyšších vekových kategóriách odohrať väčšie množstvo kvalitných zápasov ako umožňuje dlhodobá žiacka časť a stretnúť sa s výkonnostne podobnými družstvami na medziregionálnej úrovni. Za región Západ boli nominovaný aj Levický hráči.

Turnaje sa uskutočnia v sobotu 7. decembra. Organizačne ich zastrešuje Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s príslušnými regionálnymi hokejovými zväzmi a hostiteľskými klubmi.

SZĽH na návrh regionálneho trénera nominuje nasledujúcich hráčov výberu Západ na turnaj, ktorý sa uskutoční dňa 7.12.2019 v Ružomberku: Adam ŠELIGA, René ŠÚTOR. Ako náhradníkov na telefonické zavolanie regionálny tréner Ladislav Karaffa nominoval nasledovných hráčov: Adrián DUCHOŇ a Viliam ZAJKO.

Zraz nominovaných je 7.12.2019 (sobota): Zimný štadión v Ružomberku (do 7:45). Ukončenie akcie bude 7.12.2019 vo večerných hodinách.

MMo / HK Levice / SZĽH

Projekt SZĽH Deti na hokej opäť v Leviciach

Projekt „Deti na hokej“ už pomohol zapáliť lásku detí k hokeju vo všetkých kútoch Slovenska a opäť zavíta v tomto adventnom období aj na zimný štadión v Leviciach.

Akcia organizovaná v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja sa uskutoční 8.12.2019 od 14.30 a určená je pre dievčatá a chlapcov od 5 do 10 rokov všetkých úrovní korčuľovania. Cieľom je umožniť im skúšku korčuľovania a prácu hokejkou a pukom.

Viaceré stanovištia (napríklad korčuľovanie pomedzi kužele, streľba na bránu a pod.) preveria ich zručnosti, dôležité je mať zo všetkého radosť a úsmev na perách. Na deti budú dohliadať skúsení tréneri, každý účastník bude za svoju snahu odmenený balíčkom od SZĽH s upomienkovými predmetmi a malým občerstvením. A príde aj Mikuláš! Deti, ktoré tento krásny šport zaujme, sa budú môcť na mieste prihlásiť do Levického hokejového klubu a stať sa súčasťou hokejovej rodiny.

Záujmom klubu HK Levice je vytváranie kvalitných podmienok pre výchovu a športové napredovanie detí a mládeže v ľadovom hokeji, s čím súvisí aj bezplatné zapožičanie hokejovej výstroje. Cieľom Hokejového klubu Levice je podporovať a vychovávať hokejovú mládež, pričom tento klub nadväzuje na úspešný projekt hokejových škôlok.

Hlavnými cieľmi projektu Deti na hokej sú:

– zanechať v pamäti malých účastníkov podujatí pozitívnu skúsenosť s hokejom a zimným štadiónom,

– zoznámiť rodičov potenciálnych hokejistov s hokejovým prostredím,

– pomôcť hokejovým klubom v materiálnom vybavení kategórie prípravky formou darovania hokejového výstroja malým hokejistom,

– zvýšiť členskú základňu v najmladšej kategórii a vytvoriť tak zdravé športové konkurenčné prostredie.

Mládežnícke kategórie zbierali skalpy “favoritov”

Sumár zápasov za minulý týždeň v skratke:

Na prvý pohľad nejde o veľkú senzáciu, no každé víťazstvo poteší, povzbudí do ďalších bojov. DORAST si poradil s Piešťanmi, KADETI úspešný v prvom kole nadstavby o pohár Dáriusa Rusnáka, starší a mladší žiaci v poslednom kole základnej časti súťaží sa nedali zahanbiť a svojou hrou súboje s Topoľčancami nabrali na atraktivite. No a muži nám urobili veľkú radosť v stredu a v piatok a brali plný počet bodov.

STREDA – 27.11.2019

SENIORI: HK Gladiators Trnava 2:10 HK Levice (SHL, 22.kolo)

PIATOK – 29.11.2019

SENIORI: HK Levice 4:1 HK Martin (SHL, 23.kolo)

SOBOTA – 30.11.2019

8. ŠHT: HK Levice 4:3 HC Topoľčany

7. ŠHT: HC Topoľčany 2:5 HK Levice

6. ŠHT: HK Levice 4:3 HC Topoľčany

5. ŠHT: HC Topoľčany 6:6 HK Levice

NEDEĽA – 1.12.2019

DORAST: HK Levice 4:1 HK Piešťany (K-Classic 1. liga dorastu)

KADETI: HK Levice 6:1 HC Topoľčany (Liga kadetov)

Obranca Juraj Cebák zamieril z Liptovského Mikuláša do Levíc

HK Levice/26.11.2019 – Slovenský hokejový obranca Juraj Cebák sa dohodol na spolupráci s prvoligovým HK Levice.

Novou akvizíciou v mužstve HK Levice je obranca Juraj Cebák, odchovanec Prievidze, ktorý naposledy hrával za Liptovský Mikuláš. “Chcem odohrať čo najviac zápasov a pomôcť mužstvu splniť jeho ciele,“ upresňuje svoje ambície nováčik v tíme trénera Takáča, ,,Kolektív je v pohode, je tu mladé mužstvo a zopár chalanov aj poznám. Podstatné je, aby sa nám darilo.“

Obranca HK Levice Juraj CEBÁK

Pre 37-ročného obrancu pôjde už o druhé pôsobenie v našom hokejovom klube v ktorom naposledy pôsobil, síce krátko v sezóne 2005/06. Rodák z neďalekej Prievidze už v Leviciach hrával pred štrnástimi rokmi, ale vtedy nastúpil iba na tri zápasy a zaznamenal jednu asistenciu. V sezóne 2005/06 si zahral okrem iných aj po boku aktuálneho asistenta trénera HK Levice Jaroslava Matejova či súčastného predsedu VV HK Levice Marcela Ozimáka, ale aj Jozefa Mihalíka.

Juraj Cebák prichádza z najvyššej slovenskej súťaže, kde doteraz odohral celkovo 821 zápasov a v rokoch 2014 a 2015 získal s Košicami majstrovské tituly. Obliekal aj dresy Žiliny, Nitry, Martina, Zvolena, Banskej Bystrice, Košíc a Trenčína. Sezónu 2018/2019 mu pokazili zdravotné problémy, pre ktoré v nej odohral za trenčiansku Duklu iba 33 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu gól a päť asistencií. V sezóne 2012/13 si obliekol aj dres českého extraligistu z Liberca.