TIPOS SHL: Levice pripravili Modrým krídlam prvú porážku, dominovali sme v presilovkách

Ak by sa Breznu podarilo naplno bodovať, stopercentné by boli v závere pracovného týždňa všetky domáce mužstvá. TIPOS Slovenská hokejová liga pokračovala v piatok už tretím kolom. Po úspešnom šlágri sa na čelo tabuľky predrali hráči Skalice. Premiérové víťazstvo v prebiehajúcom ročníku si uchmatli „levy“, naopak o neporaziteľnosť prišli Modré krídla.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 3. kolo

HK Levice – Modré krídla Slovan 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 32. Mihalík (Szücs, Zahradník), 38. Šiškov (Suľovský, Novák), 42. Zahradník (Szücs, Mihalík), 60. Volko (Zahradník, Novák) – 30. Klučiar (Preisinger). Rozhodovali: Krajčík, Mĺkvy – Tvrdoň, Šefčík; strely: 36:35; vylúčení: 3:5; presilovky: 3:0; oslabenia: 0:0; 200 divákov.

Levice: Beržinec – Šiškov, Novák, Rais, Pánik, Gaško, Korenko, Lauro, Gubo – Vorobjev, Šakvorostov, Suľovský – Múčka, Mihalík, Szücs – Volko, Šramaty, Zahradník – Pohl, Tužinský, Smidžár

Slovan: Noskovič – Škultéty, Žabka, Demo, Mrva, Myšiak, Hauser – Adamčík, Dej, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Petriska – Kukumberg, Preisinger, Matoušek – Trubač, Petráš, Bubica

Úvod zápasu priniesol šance na obidvoch stranách. Hral sa rýchly hokej s veľkým nasadením oboch tímov. Obidve mužstvá mali množstvo nepremenených šancí, hlavne domáci a prvá tretina skončila výsledkom 0:0. Levice pokračovali vo vytváraní tlaku aj v druhej tretine, ale prvý, kto udrel bol však hosťujúci hráč Klučiar a potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš. Strelou Mihalíka v presilovej hre sa skóre vyrovnalo a zápas začínal odznova. V ďalšej presilovej hre poslal Šiškov presnou strelou Levice do vedenia. Domáci boli na koni. Na začiatku tretej tretiny v presilovej hre Zahradník zvýšil vedenie Levíc na 3:1. Modré krídla sa snažili niečo spraviť s výsledkom, ale výborne chytajúci Beržinec nepustil za svoj chrbát žiadny puk. Dve minúty dokonca stretnutia si Modré Krídla zobrali time-out a skúsili power play. Skóre na 4:1 uzavrel Volko strelou do prázdnej bránky. Zápas domáci vyhrali najmä vďaka dobre zvládnutým presilovým hrám.

ZDROJ: SZĽH, HK Levice