Kategória: SENIORI

Levice nestačili na Považskú Bystricu ani na Bratislavu

Muži si v posledných dvoch kolách skomplikovali umiestnenie v tabuľke a bude treba veľa roboty si vypracovať minimálne stred tabuľky.

Levický tím má odohraných 12 zápasov, z toho zaknihovali len 4 výhry v riadnom hracom čase. V oboch zápasoch sme súpera prestrieľali, ale chýba nám efektivita streľby. Oba zápasy sa niesli v bojovnom duchu, v oboch zápasoch sme nepoľavili v osobných súbojoch. Herný prejav Levického mužstva bol oveľa lepší ako v uplynulých zápasoch. Negatívum je ale komplikovaný prechod do útočného pásma. Puky treba za každú cenu tlačiť do bránky a vyvarovať sa zbytočným vylúčeniam. Na druhej strane máme čo doháňať v hre piati proti trom. V zápase s Bratislavou sme nevyužili ani jednu ponúknutú šancu na skórovanie z presilovej hry 5 na 3.

Trénerská dvojica HK Levice má nad čím rozmýšľať

“Mne sa predošlé zápasy nehodnotia ľahko. My sme na oboch zápasoch dve tretiny neboli. Moji hráči si asi mysleli, že idú hrať proti dorastu. Zabudli, že Považská Bystrica a hlavne Bratislava Capitals majú kvalitných hráčov, ktorí nedávno hrali v extralige. Dve tretiny sme nič nehrali, boli sme všade neskoro, prehrávali sme všetky osobné súboje. Hokej je dnes rýchla hra a my sme ho hrali ako v osemdesiatych rokoch. Spätné prihrávky, prehrané osobné súboje… Mohli sme byť radi, že sme prehrali proti Bratislave len 1:4. Ako každé mužstvo aj my máme vysoké ambície, takýto prístup si nemôžeme dovoliť. Musíme sa zlepšiť vo všetkých činnostiach. Považská a aj Capitals vyhrali úplne zaslúžene. My ak budeme takto pokračovať, tak budeme tam, kde sme teraz,” uviedol tréner “LEVOV.” 

PREHĽAD VÝSLEDKOV 7.10. – 13.10.2019

Počas uplynulého týždňa pokračovali mládežnícke hokejové súťaže.

Dorast v dvojzápase s Novými Zámkami ťahal za kratší koniec a prehral oba zápasy čo ich radí na predposledné miesto v tabuľke s negatívnym skóre 14:32 a veľmi nízkou úspešnosťou streľby na bránku (7,07%). Dorastencov čakajú dva náročné zápasy doma s Partizánskym a s Topoľčanmi.

Kadeti privítali v nedeľu doma celok z Púchova. Zápas mal náboj no začiatok nevyšiel kadetom podľa ich predstáv. Kadeti hrali so súperom, ktorý v tabuľke je pred nami o dve miesta vyššie a tento zápas určite mal vyznieť v náš prospech. Bohužiaľ súperovi sme prihrali na tri góly, čo aj využil a skóroval. Každý si musíme uvedomiť, kde spravil chybu a čo spraviť inak – konštatoval tréner Július Beňuš. Čakajú nás ťažké dva zápasy s Považskou Bystricou a s Trenčínom, chlapci zregenerujú a na oba zápasy nastúpime s cieľom uchmatnúť aspoň tri body.

Bojovnosť mládežníckym kategóriám sa nedá uprieť, avšak Nitra bola nad ich sily.

Čítať viac…

PREHĽAD VÝSLEDKOV 30.9. – 6.10.2019

Víkend mládežníkom moc neprial. Kadeti padli vo štvrtok na ľade Nitry a v sobotu v domácom prostredí vo vynikajúcom zápase podľahli celku z Partizánskeho. Kategórie mládežníkov 8, 7, 6, 5ŠHT to mali veru ťažké, no dvojciferné prehry im veru nesvedčia. Súper z Trenčína nás doslova rozobral. Chytia sa mládežníci v odvetách proti ambicionézmu celku z pod Trenčianskeho hradu?

Dorast HK Levice to od začiatku sezóny nemal ľahké. Po štyroch prehrách v rade sa na domácej pôde Dorastenci chytili a Piešťanom nadelili sedmičku, keď o zápase rozhodla tretia tretina. Sezóna je len na začiatku a výber trénera Slavomíra Chlebca hladá optimálnu formu. Nájde ju v dvojzápase s Novými Zámkami?

Čítať viac…