Od víťazstva sme neboli ďaleko, no po nájazdovej lotérii putujú dva body do Topoľčian.

Piatkový program 33. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa okresal len na trojicu stretnutí. Nepriamy boj o druhé poschodie tabuľky vyhrali Skaličania, ktorí si poradili s dubnickým Spartakom. Prenasledovateľ Záhorákov z Martina však o nič nezaostal a uspel v strete s Breznom. Od víťazstva neboli ďaleko ani Levice, no po nájazdovej lotérii putujú dva body do Topoľčian.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 33. kolo

HK Levice – HC Topoľčany 3:4sn (0:0, 2:1, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. Vorobjev (Ri. Huna, Mihalík) 31. Valigura (Mihalík, Pastucha) 53. Štefanka (Mihalík) – 35. D. Gergel (Bečka, Bystričan) 55. L. Novák (Čaládi, Tomčák) 59. Bečka (M. Novák, L. Novák) – rozh. sam. nájazd Legalin. Rozhodovali: Mĺkvy, Bachúrik – Staššák, Makúch, strely: 45:42, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov

Levice: Rychlík  – Štefanka, Pastucha, Mešár, Šeliga, Socha, Homer, Škibtan, Zubák – Olejník, Svitana, Suľovský – Ri. Huna, Mihalík, Vorobjev – Uhnák, Matoušek, Piačka – Valigura, Tužinský, Dzivjak

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Kučerka, Kapičák, Dúžek, A. Gergel – Čaládi, Kurbatov, L. Novák – Matej, Tomčák, Legalin – Kluka, Bečka, D. Gergel – Kováč, Vereš, Gubo

Do Levíc, ktorých snahou je priblížiť sa k prvej desiatke, zavítali zo štvrtej priečky Topoľčany. Po bezgólovom prvom dejstve začali padať presné trefy až v druhej dvadsaťminútovke, po ktorej bol rezultát 2:1 v prospech hostiteľa. Levičania pridali ďalšiu ranu v 53. minúte, no o pár chvíľ bolo znížené na 3:2. Začínalo to vyzerať, že tri body ostanú doma, ale v predposlednej minúte zrovnal skóre Patrik Bečka. Predĺženie svojho víťaza nenašlo, nasledovali samostatné nájazdy, a tie si pre seba napokon uchmatli hostia.