SLOVENSKÝ POHÁR: V súboji o priebežné prvé miesto skupiny C rozhodla naša efektivita streľby

JOJ Šport Slovenský pohár napísal svoju ďalšiu kapitolu a pre všetky vo štvrtok hrajúce tímy to znamenalo druhé pohárové meranie síl. Výnimkou bol len celok HC 19 Humenné, ktorý si pripísal už tretí duel v tejto súťaži a so ziskom siedmich bodov si z prvého miesta v skupine zaistil priamy postup do semifinále turnaja.

HK Levice – Modré krídla Slovan 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 23. Gubo 57. Suľovský – 6. Fetkovič (Klučiar, Demo). Rozhodovali: Adamec, Novák – Kollár, Danko, strely: 19:37, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Levice: Beržinec – Šiškov, M. Novák, Rais, Gaško, Štefanka, Korenko, Zajko, Hofer – Vorobjev, Šachovorostov, Volko –  Zahradník, Mihalík, Szücs – Múčka, Tužinský, Pohl – Gubo, Suľovský, Smidžár

Modré krídla: Noskovič – Demo, Žabka, Bohunický, Krakovský, Škultéty, Mrva, Lopuchovský – Fetkovič, Dej, Klučiar –  Ožvald, Lipiansky, Petriska – Kukumberg, Matoušek, Trubač – Petráš, Bubica

V súboji o priebežné prvé miesto skupiny C zavítali na levický ľad Modré krídla. Prevaha hostí by sa dala dokumentovať počtom striel na bránku – Bratislavčania prevýšili domáci káder takmer dvojnásobne. Rozhodovala však efektivita streľby a v tomto smere mali navrch hostitelia, ktorí o svojom úspechu rozhodli tri a pol minúty pred záverom. Okrem ďalšieho tesného víťazstva Levíc boli k videniu aj štyri vylúčenia do konca duelu, dve na každej strane, ktoré výrazne prispeli k celkovému počtu 120 trestných minút.

Tretí zápas skupiny C Slovenského pohára je na programe v utorok 20.9.2022 o 18:00. Na domácom ľade privítame Dubničanov.