Bitka o udržanie sa v druhej najvyššej súťaži pokračuje, Levice nestačili na „panterov“. Dnes ich čakajú Modré krídla.

Ak sa dostaneme do baráže, tak sa nedá nič robiť, budeme musieť iba drieť, aby sme ligu naozaj zachránili a aby budúca sezóna bola lepšia.

Na programe 43. kola TIPOS SHL je nachystaná šestica duelov, v ktorých sa budú rozdávať mimoriadne dôležité body. Hráči Brezna si zmerajú sily s trnavskými „gladiátormi“, pričom ak si nováčik chce udržať šance na predposlednú priečku, v stretnutí budú musieť zvíťaziť.

Hokejisti Levíc v pondelkovom stretnutí inkasovali studenú sprchu, keď ich výsledkom 6:1 zdolali „panteri“ z Považskej Bystrice. Duel proti Modrým krídlam pre nich bude mimoriadne dôležitý, keďže boj po predposlednú priečku tabuľky ešte stále nenašiel svojho víťaza. O motiváciu majú postarané taktiež bratislavskí mladíci, ktorých cieľom je vylepšiť si východiskovú pozíciu do predkola play-off. Vo svojom poslednom zápase víťazstvom nad Breznom prelomili šnúru siedmich prehier v rade, počas ktorej si na svoje konto pripísali len jediný bod. Všetky štyri vzájomné stretnutia ovládli hráči Modrých krídel. Uvidíme, či búdu v nastolenom trende pokračovať.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 38. kolo (21.2.2022)

HK ´95 Považská Bystrica – HK Levice 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 13. L. Hrušík (Zaťko) 18. Pšurný (Murtazin, Zaťko) 20. J. Zlocha (J. Ďurkech, Turian) 22. Murtazin (Drevenák) 22. Pšurný (L. Hrušík, Jakubec) 47. Drevenák (J. Ďurkech) – 56. Uhnák (Piačka, Štefanka). Rozhodovali: Čahoj, Rojík – Nosek, Kováčik, strely: 38:23, vylúčení: 5:6 (navyše: K. Dvonč 5+DKZ za bitku, Svitana 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 81 divákov

Považská Bystrica: Lamper – Turian, J. Ďurkech, Zaťko, L. Ďurkech, K. Dvonč, Omelka, Duran, A. Zlocha – Murtazin, J. Zlocha, Drevenák – L. Hrušík, Pšurný, Jakubec – L. Urbánek, Rufati, Švantner – Michalík, Krieger, Turan

Levice: Beržinec – Chovanec, Štefanka, Šiškov, Škibtan, Zubák, Šeliga, Pastucha, Homér – Suľovský, Ró. Huna, Ri. Huna – Vorobjev, Mihalík, Svitana – Olejník, Tužinský, Piačka – Adámik, Matoušek, Uhnák

Po dvoch výhrach cestovali Levičania do Považskej Bystrice, ktorá ostatné tri súboje prehrala. Meranie síl odštartovala bitka v ôsmej minúte, potom sa už k slovu dostali domáci strelci gólov a „panteri“ si v úvodnom dejstve vybudovali trojgólový náskok. Hostiteľovi sa mimoriadne vydaril vstup do druhej časti a v 22. minúte svietilo na ukazovateli skóre 5:0. Na ďalšiu trefu sa čakalo až do siedmej minúty poslednej tretiny, počas oslabenia zvýšil Drevenák na 6:0. V závere sa o čestný zápis hostí postaral Uhnák, ktorý skorigoval na konečných 6:1. Záchranárske práce tak pokračujú aj pre levický celok.