Levice zdolali Martin po nájazdoch

TIPOS Slovenská hokejová liga – 24. kolo

Pred blížiacim sa koncom základnej časti SHL je k videniu vzácne vyrovnaný súboj o predposledné miesto tabuľky, ktoré zaručuje istotu zotrvania v lige aj do nasledujúcej sezóny. Momentálne posledné Levice mali zhodný počet bodov s Breznom, no v náš prospech hovoria vzájomné zápasy. Napriek tomu zisk dvoch bodov má pre Levičanov cenu zlata.

HK Levice – HK VITAR Martin 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly 36. Tužinský (Valigura, Šeliga) rozh. sam. Nájazd Ró. Huna – 50. Tiainen (Makarov, Juščák). Rozhodovali: Valachovič, Adamec – Haringa, Olle, strely: 30:31 vylúčení: 5:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 321 divákov

Levice: Beržinec – Homér, Štefanka, Šiškov, Škibtan, Zubák, Šeliga – Suľovský, Ró. Huna, Svitana – Vorobjev, Mihalík, Piačka – Uhnák, Tužinský, Valigura – Chovanec, Adámik, Jevoš

Martin: Nagy – Charvát, Dvořák, J. Nemec, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička, J. Bartoš – Tiainen, Juščák, Makarov – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Huhtela, Poliaček – Smidžár, Thomka, A. Bartoš

Levice a Martin delila pred zápasom veľká tabuľková priepasť, ktorá velila zvíťaziť hosťujúcemu mužstvu. „Rytieri“ sa však museli mať na pozore, pretože Levičania ich už dokázali poraziť, a to hneď v prvom vzájomnom strete. Podstatné udalosti sa začali diať až v druhej polovici duelu, keď sa v 36. minúte dostali do vedenia domáci. Martinčania dokázali gólovo odpovedať až desať minút pred záverom a do zvyšku duelu sa šlo za stavu 1:1. Základnej hracia doba už ale zmenu skóre nepriniesla, na rad sa dostalo predĺženie, v ktorom sa však víťaz stretnutia nenašiel. Známy bol až po samostatných nájazdoch, uspeli v nich Levičania a získali cenné dva body.