Levice poslali domov Trnavu bez bodu. Leví podiel na dôležitom víťazstve si pripísal gólman Beržinec.

Po vianočnom oddychu čakala na dva kluby druhá ligová povinnosť. V rámci predohrávky 29. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy si svoje sily zmerali domáce Levice s Trnavou. Doterajšie dva vzájomné duely priniesli viac radosti „gladiátorom“, no tentoraz sa z víťazstva tešil levický káder.

HK Levice – HK Gladiators Trnava 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 4. Svitana (Valigura, Dzivjak), 28. Matoušek (Mihalík, Bulák), 40. Vorobjev (Štefanka, Mihalík), 60. Olejník (Šeliga, Pastucha) – 23. Kupka (Mrava, Šandor). Rozhodovali: Rojík – Tvrdoň, Makúch, strely: 29:53 vylúčení: 8:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Levice: Beržinec  – Štefanka, Pastucha, Šeliga, Mešár, Socha, Bulák, Valente, Zubák – Olejník, Svitana, Ri. Huna – Suľovský, Mihalík, Vorobjev – Piačka, Matoušek, Uhnák – Dzivjak, Jevoš, Valigura

Trnava: Hollý – Ejem, Schmidt, Hajda, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Kliment, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Mrava, Kupka, Šandor – Ružek, Litavec, Komloš

Po dvoch úspešných stretnutiach a prehre na Záhorí čakala na Levice ďalšia skúška v podobe súboja s Trnavou. „Gladiátori“ však do zápasu nevstupovali s ideálnou športovou formou, pretože z ostatných troch meraní síl si neuchmatli ani bod. Vstup do duelu sa viac vydaril domácim, ktorí už po troch minútach hry otvorili gólový účet. Rovnako dobrý úvod predviedli hostia v druhom dejstve a začínalo sa od začiatku. Nasledovali ale dve využité presilové hry hostiteľov a druhá z nich znamenala gól do šatne a stav 3:1. Na ďalší presný zásah sa čakalo až do záverečnej minúty, počas ktorej domáci spečatili konečný rezultát na 4:1 a pripísali si cenné tri body. Hoci hostia svojho súpera prestrieľali, svätyňu hostí uhájil 52 zákrokmi gólman Beržinec, ktorý má leví podiel na dôležitom víťazstve.