O výhre Levíc rozhodol v predĺžení Olejník. Ozdobou duelu pod Levickým hradom boli obaja brankári.

Pred vianočnými sviatkami ešte ostávali v druhej najvyššej súťaži nezodpovedané výsledky piatich stretnutí. Levičanom sa na domácom ľade podarilo zvíťaziť v súboji s „pantermi“.

Aj keď sa o nich veľa nehovorí, tak práve brankári Juraj BERŽINEC a Tomáš HRUŠÍK boli skutočnou ozdobou duelu medzi Levicami a Považskou Bystricou.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 27. kolo

HK Levice – HK ´95 Považská Bystrica 3:2pp (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Svitana (Piačka, Mihalík) 47. Dzivjak (Jevoš) 64. Olejník (Svitana) – 22. Jakubec (Hrušík, Pšurný) 40. Ligas (Drevenák, Vlčinskij). Rozhodovali: Mĺkvy – Lesay, Hanko, strely: 27:31 vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Levice: Beržinec  – Štefanka, Pastucha, Šeliga, Zubák, Valente, Bulák, Socha, Mešár – Olejník, Svitana, Ró. Huna – Gračev, Mihalík, Vorobjev – Piačka, Tužinský, Uhnák – Dzivjak, Jevoš, Valigura

Považská Bystrica: Hrušík – Surán, Šefčík, Zaťko, Omelka, Turan, Omelka, Kukos, Zlocha – Drevenák, Rufati, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Ligas, Murtazin – Urbánek, Zlocha, Švantner

Po víťaznom zápise zo stretu s Breznom sa Levice v domácom prostredí chystali na „panterov“, ktorí pomýšľali na prienik do hornej polovice tabuľky. Po dvoch tretinách ligového boja boli bližšie k naplneniu svojich plánov práve hostia z Považskej Bystrice. V siedmej minúte záverečného dejstva sa však hostitelia dostali svojmu súperovi na roveň a po šesťdesiatich minútach znel rezultát 2:2. Nasledovalo predĺženie, v ktorom si presne po štyroch minútach uchmatli druhý bod zo zápasu Levičania. Po prvý raz v sezóne bodovali v treťom dueli za sebou a sviatky strávia na jedenástom mieste.