SHL: Osemnástke podľahli Levice aj Humenné

V prvom stretnutí privítali Levice v rámci vloženého 48. kola mladých reprezentantov do osemnásť rokov a v druhom stretnutí mladíci privítali Humenné v Piešťanoch vo vloženom zápase 38. kola.

SHL – 48. kolo
HK AUTORÁCZ Levice – Reprezentácia SR18 3:4pp (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 10. Gubo (Petrinec, Uhnák), 31. MacPherson (Washkurak, Bertuzzi), 55. Uhnák (Klenko, Gubo)
Rozhodovali: Adamec, D. Lesay – Valo, J. Lesay, strely: 34:33, presilovky: 7:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Po troch bodoch proti Dubnici a dvojbodovom úlovku zo Spišskej si mladíci pod taktovkou Ivana Feneša uchmatli ďalšie víťazstvo po predĺžení. Tentokrát po výbornom výkone zaskočili hokejistov Levíc. Hviezdou posledných minút sa stala dvojica Adam Sýkora a Servác Petrovský. Šestnásťročný Sýkora najskôr vytvoril vyrovnávajúci gól pre Petrovského, aby si následne v predĺžení role vymenili a rozhodli o víťazstve svojho tímu. Novým mužom na domácej strane bol útočník Sergej Kolesnikov. Dvadsaťjedenročný Rus odohral túto sezónu doposiaľ jedenásť zápasov – tri vo VHL za Gorňak Učaly a osem za Junior Kurgan v tretej najvyššej súťaži.