SHL: Zo Žiliny sme si priniesli sedem gólov

VLCI ŽILINA – HK AUTORÁCZ LEVICE 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Levice: Belányi (33. E. Kompas) – Cebák, Kobolka, Hřebíček, S. Hudec, I. Kohút, Ďurech, J. Štefanka, Škvarek – Samuelsson, Tužinský, S. Saliji – R. Svitana, Uhnák, M. Mrázik – Múčka, Šimko, Gubo – Varga, Klenko, Suľovský.

Po hektických dňoch v Levickom mužstve spojených s nútenou päť dňovou karanténou a následným testovaním celého mužstva na COVID-19 nás čakal prvý súper v aktuálne prebiehajúcom ročníku SHL. Mužstvo cestovalo pod Dubeň odhodlaný odohrať čo najlepší výsledok a uchmatnúť Žiline aspoň bod. Opak však bol pravdou, priniesli sme si sedem gólov v našej bránke.

Jozef Kováčik – hlavný tréner HK Levice: Ťažko sa mi hodnotí zápas a nemôžeme sa vyhovárať ani na to, že sme posledné dni kvôli COVID-19 nemohli trénovať a čakali sme na kompletné výsledky testovania, myslím si, že prvých desať minút zápasu sa nám darilo držať so súperom krok a chalani hrali fakt výborne, no taký súper ako je Žilina trestala hneď pri prvej chybičke pri strate puku pred koncom oslabenia sme inkasovali. Následne prišli ďalšie dve chyby z našej strany a pri stave 0:3 sa ťažko vracia do zápasu. Máme mladé mužstvo, väčšina chalanov je do dvadsať rokov a bolo vidieť v nasledujúcom priebehu zápasu, že súper má obrovskú kvalitu. Berieme si do ďalšieho zápasu ponaučenie.

Dušan Gregor – hlavný tréner VLCI Žilina: Súpera sme nepodcenili, prvých desať minút zápasu sme hrali vyrovnanú partiu. Začalo nám to tam padať a chalanov to tak trocha nakoplo. Ďakujem mančaftu, že pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne, tiež sme nehrali dva týždne a na nervozite mužstva to bolo vidieť. Nervozita avšak opadla pri troch vsietených góloch do súperovej bránky. Víťazstvo si vážime a oceňujem výkon súpera, ktorý bol veľmi sympatický.