SENIORI: K dokonalému obratu chýbalo málo, reprezentant SR Matej Marinov premiérovo v bránke Levíc

SHL – 30. kolo

HK AUTORÁCZ Levice – Vlci Žilina 4:5pp (1:2, 0:1, 3:1 – 0:1)
Góly: 4. Hlaváč (Kolesnikov, Huna), 50. Božoň (Tábi), 56. Gubo (Uhnák, Štefanka), 60. Hayes  (Gubo, Saliji)
Rozhodovali: Valko, Mĺkvy – Maškulka, Lepieš, strely: 25:35, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, bez divákov

Pôvodne mal od začiatku štartovať medzi troma žŕdkami Levíc Erik Kompas, napokon sa situácia vykľula tak, že priestor bránkoviska zaujal 17.ročný mladík slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Matej Marinov. Spoločne so spoluhráčmi vytrápil víťaza základnej časti zo Žiliny. Levice sú jediným tímom, ktorý dokázal bodovať proti Vlkom vo viacerých prípadoch. Keď zvyšoval Markovič šesť minút pred koncom na 4:2 z pohľadu Žiliny, o zápase sa zdalo byť rozhodnuté. To by však nemohol korigovať stav stretnutia Gubo, aby následne sekundu pred záverečným klaksónom vyrovnal Avery Hayes. K dokonalému obratu chýbalo málo, prekazil ho po dvoch minútach predĺženia svojím druhým gólom v zápase Šimon Petráš.

Matej Marinov, brankár SR 18: “Tešil som sa do bránky. Mali sme navyše veľmi dobrého súpera. Podali sme dobrý obetavý výkon a sme byť radi aj za bod. “

Zdroj: SZĽH/sb/HK Levice/MMo