Od zamrznutých rybníkov k projektom pre mládež

Na začiatku cesty …

Na začiatku boli nadšenci hokeja a zamrznuté levické rybníky. V tej dobe asi nikto netušil, že z chlapčenskej hry na ľade sa raz stane hokejová tradícia. A hoci sa hokej na jazerách hrával už od nepamäti, jeho história sa začala oficiálne písať pred deväťdesiatimištyrmi rokmi aj v Leviciach.

Pod Levickým hradom má hokej už za sebou deväť dekád víťazstiev a prehier, počas ktorých boli radosti z výhier, ale aj smútok z prehier. Najstaršie záznamy o vzniku levického hokeja pochádzajú ešte z konca 19. storočia, kedy sa hralo a korčuľovalo na levických rybníkoch. Stúpajúci záujem o korčuľovanie vyvolal snahu o založenie telovýchovného spolku milovníkov korčuľovania, čo sa podarilo až v roku 1885. v roku 1885 bola založená L.K.E. – Levická korčuliarska jednota (skratka z maď. jazyka). O jej činnosti a dĺžke pôsobenia sa nezachovalo veľa správ. Je známe, že ešte v roku 1887 sa vybudovalo na malom rybníku klzisko (nachádzalo sa pri starej plavárni) s jednoduchým elektrickým osvetlením, aby klzisko mohli využívať aj vo večerných hodinách.

Prelomovým dátumom sa však stal 16. február 1931, keď si v priateľskom zápase zmerali sily vtedajší hokejisti Levickej LTE so silným celkom Slávia Banská Bystrica, ktorý má bohatú históriu. Zápas bol plánovaný ešte v roku 1930, museli ho však trikrát odložiť kvôli slabej zime a nedostatočne zamŕzajúcemu ľadu. Zápas sa síce skončil prehrou 7:2 pre Levice, no už v tej dobe sa mu prizeralo do 500 divákov, čo na Levice predstavuje úctyhodné číslo.

Hokejová hala v Leviciach bola počas piatkového večera (7.2.2020) dejiskom slávnostnej udalosti, ktorou si hokejový klub pripomenul 90. výročie tradície hokeja v meste. Na divákov počas troch hodín čakalo množstvo kultúrnych sprievodných podujatí, ale hlavným programom bolo ocenenie osobností, ktorí sa zaslúžili o hokej v Leviciach. Celé podujatie sme odštartovali oceňovaním osobností levického hokeja. Ocenených bolo až 34 osobností, konkrétnejšie bývalý funkcionári a funkcionári bývalých vedení hokejového klubu, tréneri, hráči ktorí sa pričinili o rozvoj hokeja v meste. Ocenení boli aj bývalí primátori mesta Levice a ocenenie si odniesol aj súčasný Ján Krtík. Za osobitný prínos boli ocenené aj dve rodiny, rodina Nováková a rodina Adámiková, ktorých členovia sa z každej generácie zapojili do kreovania hokeja v Leviciach. Ocenenie si prevzala aj Táňa Ivanická, ktorá zakladala ženský hokej v Leviciach, Anna Benediková, ktorá sa pričinila o rozvoj ženského hokeja. Netreba zabudnúť ani na bývalé dlhoročného riaditeľa klubu Ing. Ladislava Szuťányiho, Rastislava Petrecha, Jozefa Guba, Jána Ciriaka, Erika Filipa či Milana Burdu, všetci Levický hokejový klub viedli a prikladali do pomyselného domu svoju časť. Ďalej určite treba spomenúť aj bývalú riaditeľku Základnej školy Pri Podlužianke Máriu Čukovú a aj Alžbetu Štofkovú Dianovskú, ktorým patrilo ocenenie za rozvoj a činnosť športových hokejových tried. Ocenie obdržal aj prvý tréner dorastu Tomáš Raksányi, Michal Pastier prvý prezident HK Levice, tréneri Jozef Novák, Stanislav Tunák, Ján Červeňák in memoriam, Július Beňuš, Michal Moravský, Jaroslav Matejov, Jozef Guťan a Stanislav Kmeť.

Rozvoj ľadového hokeja v Leviciach sa rozvíja na konci 60-tich rokov. V Leviciach pod hlavičkou Slovan Agro Levice vznikol hokejový oddiel, ktorý mal družstvo seniorov a dorastencov. Prelom v rozvoji ľadového hokeja v Leviciach a v okolí bol rok 1971, kedy bol schválený 5-ročný plán pre roky 1971 – 1975 a to výstavba umelej ľadovej plochy. 6 decembra 1975 v rámci slávnostného odovzdávania umelej ľadovej plochy v Leviciach sa uskutočnilo priateľské hokejové stretnutie medzi Slovan Levice – Slovan CHZJD Bratislava ktoré skončilo 3:17.

Umelú ľadovú plochu sa podarilo dostavať a slávnostne odovzdať do prevádzky dňa 6. decembra 1975. Prvým správcom zimného štadióna v Leviciach bol Ján Sabadoš.

Sedemdesiate roky boli veľkým impulzom pre rozvoj ľadového hokeja v Leviciach a v okrese. V tomto čase fungovali oddiely ľadového hokeja v Tlmačoch, Veľkých Kozmálovciach, v Kozárovciach, v Starom Tekove, v Pukanci, v Bátovciach, v Žemberovciach, v Čajkove, v Hornej Seči a v Šahách. Družstvá z uvedených telovýchovných jednôt pravidelne hrávali v krajských a okresných súťažiach. V Leviciach však seniori hokejového klubu Slovan Agro Levice ukončili svoju činnosť v roku 1975. Veľmi rozumný krok urobilo Ministerstvo obrany ČSSR v roku 1987 na žiadosť okresných telovýchovných orgánov založilo pri VÚ v Leviciach Vojenský hokejový klub Levice. Zásluhu na tom mali veliteľ VÚ major Kríž, telovýchovný náčelník dr. Furík a prvým trénerom družstva bol Zdenek Matis. V sezóne 1988/89 postúpili do II. SNHL (Slovenská Národná Hokejová Liga). V tomto období bola základná vojenská služba dvojročná a preto sa mužstvu darilo pravidelne obmieňať a budovať v dvojročných cykloch. Výhodou bolo to, že v tomto období rukovali do Levíc aj vojaci z Čiech. V tomto čase boli na základnej vojenskej službe a hrávali v družstve taký vynikajúci hráči ako Jozef Daňo, neskorší reprezentant Slovenska. Ministerstvo obrany ČSSR v roku 1987 na žiadosť okresných telovýchovných orgánov založilo pri VÚ v Leviciach Vojenský hokejový klub Levice.

Rok 1987: Založenie Hokejového oddielu VTJ Levice. Zdenek Klein, predseda oddielu napísal článok „Na začiatku cesty“:

V širokom spektre športov, majúcich domovské právo , chýbal jeden z najpopulárnejších športov – Ľadový hokej. A tak čoraz naliehavejšie vystupovala potreba rozvoja tohto pekného mužného športu i u nás na južnom Slovensku.

Zásluhou hŕstky nadšencov po dohode so straníckymi a spoločenskými organizáciami pôsobiacich v meste Levice sme sa prednedávnom dočkali založenia oddielu ľadového hokeja vo Vojenskej telovýchovnej jednote v Leviciach.

Na počiatku ,ako to už zvyčajne pri zrode všetkého nového býva, sa ani nám nevyhli rôzne ťažkosti, hlavne organizačného rázu veď noví funkcionári hokejového oddielu mali síce patričnú dávku elánu a chuti do práce, ale chýbali im v tejto práci skúsenosti. Všetky nedostatky sa však rad –radom podarilo odstrániť. Stalo sa tak zásluhou zanietených funkcionárov Vojenskej telovýchovnej jednoty a hokejového oddielu .Cenným závažím na miske váh v prospech dobrej veci boli patronátne závody v čele s národným podnikom Levitex Levice. Na začiatku našej cesty a všetci veríme, že úspešnej, je želanie vzorne reprezentovať náš oddiel „Vojenskú telovýchovnú jednotu“ , mesto a zo všetkých síl prispieť k popularizácii hokeja v širokej verejnosti nášho regiónu a samozrejme postúpiť do II. národnej hokejovej ligy.

Hokejisti VTJ Levice priniesli do mesta veľký záujem o ľadový hokej.

Úspešné ťaženie levických hokejistov v krajskej súťaži vzbudilo enormný záujem divákov a fanúšikov ľadového hokeja. Hoci podmienky na zimnom štadióne boli bojové pre divákov a hokejistov eufória bola veľká. Šatne hokejistov boli umiestnené v drevenom „baráku“ po stavbároch. Diváci sa tiesnili okolo mantinelov a mali pod nohami drevené palety pozostatky po stavbároch. Na štadióne sa tiesnilo 800 až 1000 divákov. Veru počas nepriaznivého studeného počasia sa zohrievali aj nedovoleným dopingom, ktorý si priniesli z domu. Nevyskytli sa žiadne neprístojnosti a výtržnosti, lebo usporiadateľskú službu zabezpečovali vojaci z miestneho útvaru, ktorí boli v uniformách a označení usporiadateľskými vestami. Po víťazných zápasoch sa mestom dlho do noci ozývalo: „VTJ do tohó, VTJ vyhráva, najlepšie je VTJ„. Proti mladým priaznivcom hokeja v meste nezasahovali ani hliadky VB (Verejná bezpečnosť – dnešná Polícia / vysvetlenie pre mladšiu generáciu) pre rušenie nočného kľudu. V pondelok v práci mali mužské kolektívy „ rušné diskusie „ o hokeji. Niektorí fanúšikovia cestovali na majstrovské stretnutia aj mimo Levíc.

ŽENSKÝ HOKEJ V LEVICIACH

Súčasťou Levického hokeja bol aj ženský hokej. Pri vzniku tohto ženského družstva bola Táňa Ivanická, ktorá o tom hovorí : „ Inšpiráciou bol článok v novinách SMENA, kde písali o letnej príprave Popradských hokejistkách. V roku 1991 som chcela ženské hokejové družstvo v Leviciach. Bolo to v roku 1991. Obrátila som sa na OVČSTV a ONV odboru školstva. Všade mi povedali, že problémom bude financovanie. V septembri 1991 vyšiel v „Pohroní“ inzerát: Zakladáme ženský hokejový klub v Leviciach, záujemci nech sa prihlásia na meno Táňa Ivanická. Okrem toho sme rozdali aj plagáty s touto výzvou na školy. Prvá sa prihlásila Silvia Švaralová z gymnázia Levice. Na inzerát sa postupne prihlásilo 27 dievčat. Väčšina dievčat boli stredoškoláčky z gymnázia, ekonomickej školy a poľnohospodárskej školy.

Sezóna 2020/21 SHL bola atraktívnejšia, populárnejšia a kvalitnejšia. Tisícové návštevy už nie sú raritou ani v Leviciach.

Seniorské hokejové mužstvo Levíc poháňalo a povzbudzovalo mnoho fanúšikov Levického hokeja vrátane Fun klubu ULTRA LIONS´96. Pred každým stretnutím mierili na tribúnu s pivkami v rukách a plní optimizmu. Atraktivita našej druhej najvyššej hokejovej súťaže SHL sa každým rokom zvyšuje. Ešte nedávno boli tisícové návštevy na Levickom zimáku skôr raritou, no tento ročník ukázal opačný trend. Väčšinou to bola návštevnosť od 650 do 845 divákov na zápas, ale už 948 divákov videlo duel so Žilinou v 6.kole, 916 divákov si užilo duel s Martinom v 23.kole, 909 divákov videlo v Leviciach zápas s Topoľčanmi v 26.kole, 1273 divákov prišlo na Trnavu v 31.kole a 968 divákov bolo na zápase proti Žiline v 33.kole. Súhrnná návštevnosť: 20 893 / Priemerná návštevnosť: 774 / Počet domácich zápasov: 27 / Najvyššia návšteva: 1273 (HK Gladiators Trnava)

Mládežnícky hokej v Leviciach

So vznikom vojenského hokeja „VTJ“ Levice sa obnovuje aj činnosť mládežníckeho hokeja, ktorý pokračuje pod hlavičkou „Slovan Agro Levice“. Žiaci ktorí boli hlavne zo štvrtej ZŠ pri Podlužianke, začali svoju činnosť ako Ľadový Pioniersky krúžok. Túto činnosť začal organizovať Jozef Novák tréner III. triedy ľadového hokeja, vtedy pracovník Slovana Agro Levice, na futbalovom štadióne, neskoršie pracovník na zimnom štadióne, ako ľadár. Prvými žiakmi tohto oddielu boli: Jozef Novák, Slavomír Novák, Peter Horváth, Škorec Ladislav, Kazlov Ladislav, Vlačuha Branislav, Cigánik Peter, Šturdík Martin, Truska Emil, Gergely Roman, HLinčík Milan, Šúth Karol, Ján Medovarský, Radoslav Ivan, Radoslav Titurus, Martin Mráz, Patar Gergely, Branislav Kondrčík, Jozef Kyseľ, Marian Chudý, Peter Andruška, Oliver Nenzel, Peter Kurti, Slavomír Forgáč, Ervín Forgáč.

Tréneri žiakov boli : Jozef Novák, Anton Harman, Viliam Varga, Michal Moravský, Peter Grman, Ján Červenák, Milan Kosnovský.


Tréningy boli dosť obmedzené, žiaci trénovali len dvakrát do týždňa, prípravka v sobotu a nedeľu ráno od 7:00 – 9:00 hod. Elán do hokeja bol u žiakov veľký. Veď v Leviciach sa hokej v tom čase dostával na 1. miesto. Žiaci videli výborný príklad vo výsledkoch mužov VTJ Levice. V Leviciach bol v tej dobe hokejový „boom“, hlavne u mládeže. Žiaci chodili sledovať tréningy mužov a poznali mnoho hráčov osobne. Levickí žiaci boli zaradení do súťaží majstrovstiev Západoslovenského kraja.
V súťažiach hrávali tieto družstvá: Partizánske, Tlmače, Levice, Senica, Trnava, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou. Levickým žiakom sa darilo v týchto súťažiach dobre, o prvé miesto bojovali družstvá : Partizánske, Levice a Tlmače. Zaujímavé boli derby zápasy s Tlmačmi. Na zápasy žiaci chodili autobusom, ktorý bol majetkom SLOVANA AGRO LEVICE, ktorý už nebol vo veľmi dobrom technickom stav, ale vždy sme prišli na zápas včas. Majstrovské zápasy sa hrali ako dvojzápas: najskôr starší žiaci a hneď po nich mladší žiaci. Šoférmi autobusu boli páni Štefan Kóša a Jozef Gergely. Zaujímavou postavou bol Štefan Kóša, ktorý bol zároveň aj „ľadárom“ a chlapci mali pred ním veľký rešpekt a poslúchali ho. Prezidentom klubu bol pán Pastier Michal, správca zimného štadiónu v Leviciach.

V sezóne 2020/21, nemaliť ešte ani osemnásť rokov. Minimálne do niekoľkých úvodných stretnutí nastúpili s košíkom na prilbe. Aj tak sa ale môžu postarať o veľký rozruch v prípravách súperových trénerov na zápas. Adrián ZUBÁK a Šimon NEMEC. Obaja na konci sezóny obliekali aj dres Levického A-čka Okamžite si získali pozornosť širokej hokejovej verejnosti a levického fanúšika.

Športové aktivity pre všetkých – najzákladnejším cieľom je tréning a zábava

Zosúladenie rozvojových aktivít v prospech športu v Leviciach a otváranie nových možností spolupráce verejného, súkromného a tretieho sektora na regionálnej úrovni v celom Tekovskom regióne a časti Hontu, to je úloha, ktorou sa aktuálne zaoberá aj Hokejový klub Levice. 

Hokejový klub Levice poskytuje možnosť športového vyžitia mládeži a obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jeho spádovú oblasť tvorí viac ako 180 000 obyvateľov. Región Tekova a časti Hontu tvoria štyri mestské aglomerácie (Levice, Tlmače, Želiezovce a Šahy). HK Levice zďaleka nie je len A-mužstvo reprezentujúce Levice. V Leviciach je aj dlhá tradícia podpora hokeja medzi deťmi a mládežou. Pripravovať deti a mládež ku všestrannému športovému rozvoju je neľahká úloha. 

Jednou z primárnych úloh je rozvoj mládežníckeho hokeja v okrese Levice. Mládežnícky hokej pripravuje každú sezónu projekty, ktoré sa bude dať reálne implementovať do jednotlivých sfér. Vzdelávanie trénerov, práca s rodičmi, nastavenie systému motivácie, spolupráca s mestom a školami, atď…. Čo sa týka projektov, tu sme otvorení k výzvam a grantom (školenia trénerov, príprava ďalších trénerov, ekonomické možnosti inštitúcií a pod.), ktoré chceme v krátkej budúcnosti využívať v prospech skvalitňovania športového rozvoja v našom regióne. Jedným z prioritných projektov je Škola korčuľovania a pohybu a ĽADOVÁ CESTA.
HK Levice prichádza, ako prvý športový klub v našom okrese, ktorý chce podporovať a prispievať k všestrannému športovému rozvoju našich detí. Dať do popredia veľkú myšlienku Olympionizmu: „ športový rozvoj tela a ducha odkazom Kalokagatie „ . Budovať u detí športové návyky v príjemnom prostredí, plnom nových kamarátov, s pocitom bezpečia a krásnych nových zážitkov. Tieto môžu ďalej rozvíjať v rôznych športových kluboch, ktoré im začnú byť blízke. Práve takto vieme výrazne ovplyvniť zdravie našich detí a vybudovať u nich základy pre „ zdravý životný štýl „ prostredníctvom všestranného športového rozvoja.
Z hľadiska početnosti detí je obrovskou výhodou potenciál Levického okresu ako najväčšieho na Slovensku. Slovenský zväz ľadového hokeja tu má zároveň voľnejší ľad pre potreby sústredení, zápasov a turnajov mládežníckych reprezentácií oproti klubom s viacerými kategóriami vo vyšších ligách + výborné športové zázemie – komplex (v blízkosti Zimného štadióna sa nachádza telocvičňa, dve športové haly, tenisové kurty, plaváreň s fitness centrom, futbalové ihriská, ihrisko na plážový volejbal) + v blízkosti Zimného štadióna Levice sa nachádza hotel s kapacitou cca 50 lôžok, v meste je k dispozícii ďalších 5 hotelov či internátne ubytovne + dobrá lokalizácia mesta (stred západného Slovenska, blízkosť letiska v Bratislave, na Sliači, ale aj v Budapešti).“

Toto celé má mať jednoznačný cieľ. Zapojiť do zdravého životného štýlu všetky detičky, ktoré sú k dispozícii a chcú spoločne objavovať kamarátov a radosť zo športu. No a dostať takouto cestou deti do športových klubov a aj na hokej.

ŠPORTUJÚCA, ŠIKOVNÁ A ÚSPEŠNÁ MLÁDEŽ JE AJ PRIORITA NÁŠHO KLUBU, PRETO MÁME ZÁUJEM VÝRAZNE NAVÝŠIŤ ČLENSKÚ ZÁKLADŇU V NAJNIŽŠÍCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÁCH.

Športovanie mládeže deklaruje civilizovaná Európa medzi svoje priority. Slovensko nie je výnimka. Aj hokejový klub Levice v spolupráci s mestom Levice a ZŠ pri Podlužianke venuje príprave mládeže adekvátnu pozornosť.

HK Levice delí mládež na tri vekové kategórie, pričom každá ma svoj vlastný systém podpory. Najmenší adepti hokeja vo veku od 4 do 11 rokov športujú všetci bez rozdielu najmä v rámci projektu Deti na Hokej, projektu Ľadová cesta, Školy korčuľovania a projektu Hokejových škôlok.

Najšikovnejší školáci od 11 do 15 rokov využívajú možnosť byť zaradení do športových tried a do prípraviek zväzovej prípravy mládeže. 16 až 20-roční hokejisti dostávajú podporu od SZĽH a materského klubu prostredníctvom zväzovej prípravy mládeže v projektoch SVK15, 18, 19 ,20. Vedenie hokejového klubu si uvedomuje jeden dôležitý fakt: kým sa kvantita v podobe navýšenia počtov základne najmä v najnižších vekových kategóriách (aj vďaka podporným akciám) premietne do kvalitatívnych ukazovateľov, ešte to pár rokov potrvá. Prví „absolventi“ hravého projektu „Hokejových škôlok“ sa už začínajú prejavovať aj vo vyššej vekovej kategórii a väčšina z nich by mala kontinuálne prechádzať do športových tried a neskôr do až do seniorských kategórií.

„Hokejová škôlka je veľmi úspešný a populárny projekt HK Levice. Vďaka práci profesionálnych koordinátorov pomáha hokej už roky zviditeľňovať, získavať mladých hokejistov a okrem ďalších benefitov takisto napĺňa požiadavku štátu a samosprávy zapojiť do športovania maximálny počet detí,“

Klubové aktivity majú zmysel.

Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s HK Levice už realizoval sériu podujatí Deti na hokej, ktoré sú určené pre chlapcov vo veku od 4 do 9 rokov a pre dievčatá od 4 do 10 rokov. 

V dobe počítačov, tabletov a iných „online nástrah” majú deti celkom jasno, ako tráviť popoludnia. Dôležité je preto viesť ich tak, aby získali pozitívny vzťah k športu ako takému už od útleho detstva. Šport má byť formou zábavy a dôvodom na radosť. Nehovoriac o napredovaní dieťaťa a formovaní jeho fyzických a osobnostných kvalít. Výber vhodného športu je však spravidla ovplyvnený externými vplyvmi ako sú aktuálne trendy, rady od rovesníkov, či jednoducho splnenie “sna rodiča” prenesením ho na dieťa.

Na náborových akciách ide v prvom rade o radosť z pohybu. Práve tá v deťoch môže vyvolať túžbu po pokračovaní v hokejovej ceste. Počas pobytu na ľade na deti dohliadali tréneri a hráči dorastu Hokejového klubu.

„Podujatie bolo veľmi dobré, deti sa poriadne vyšantili. Dcéra už bola na ľade dávnejšie zo škôlky, ale potom aj vinou covidu sme chodili nepravidelne na školu korčuľovania, ktorú hokejový klub Levice organizuje. Teraz bude závisieť od nej, či dá hokeju šancu. Vravela však, že by si ho ešte rada vyskúšala,“ hovoril jeden z rodičov počas podujatia. „Akcia sa mi veľmi páčila, akurát som často padala,“ zhodnotila s úsmevom jeho dcéra.

Jedna mamička doniesla na zimný štadión v Leviciach dokonca hneď dve dcéry a syna. „Prišli sme sa pozrieť, pretože dievčatá majú rady korčuľovanie a dokonca chodíme aj na box a chceli sme vidieť, ako im pôjde hokej. Odnášame si pozitívne dojmy, bola to príjemná akcia. Navštevujeme aj školu korčuľovania, ktorá je príjemným rozptýlením aj pre mňa“ spokojne zakončila. 

Na školákov čakajú aj tento rok Kurzy korčuľovania. O zážitkoch z levického štadiónu hovoria iba v superlatívoch. A nielen oni..., kurzov sa zúčastnia základné školy v Leviciach a v okolí. V školskom kurze korčuľovania sa o deti starajú profesionálni hokejoví tréneri, ktorí naučili deti korčuľovať a zažili s nimi nezabudnuteľný týždeň plný zábavy. Po absolvovaní korčuliarskeho kurzu má každé dieťa možnosť prihlásiť sa k nám do ŠKOLY KORČUĽOVANIA a hrať hokej.

V občianskom združení HK Levice sa snažíme o komplexnú výchovu detí či už zo športovej, alebo z ľudskej stránky v každej jednej vekovej kategórii. Deti sú formované k súťaživosti v duchu fair play. Všetci tréneri vedení ako športoví odborníci, pestujú u detí popri športovom raste aj „človečinu“.

Uvedomujeme si, že nás stále čaká veľa práce, neustále musíme napredovať a sledovať nové trendy.
V našom klube teraz pracuje v 7. družstvách cca 200 chlapcov a dievčat.

ROZSAH AKTIVÍT V ROKU 2024/25:

– Škola korčuľovania a Ľadová cesta ktorá je určená predovšetkým predškolákom a prvákom, druhákom na základnej škole zo širokého okolia

– Kurzy korčuľovania pre deti základných škôl
– Hokejové škôlky pre deti z materských škôl
– Letné športové tábory pre deti, ktoré radi športujú
– Dobročinná činnosť pre deti z detských domovou
– Športový deň pre všetkých je určený pre celú rodinu
– Medzinárodné hokejové turnaje pre mládež
– Materiálovo technické zabezpečenie pre tréningový proces
Z viacerých detí môžu vyrásť dobrí športovci – hokejisti. Majú talent, obetavých trénerov a rodičov, ktorí ich všemožne podporujú.

Bc. Miloš ADÁMIK – predseda výkonného výboru: „Dovoľte mi touto cestou poďakovať všetkým tým, ktorí nám pomáhajú, sú to hlavne naši tréneri, ľudia vo vedení klubu, ľudia z časomiery, ktorí vždy odvedú vysoko profesionálnu prácu, organizátori zápasov, zdravotníci, generálny sekretár klubu Jozef Guťan a šéftréner mládeže Július Beňuš. V neposlednom rade patrí veľká vďaka rozhodcom, partnerom klubu, ktorí nám veľmi pomohli, ale hlavne rodičom, ktorí dennodenne podporujete svoje deti v tom, čo ich baví. Verím, že sa nám spoločne podarí aj v aktuálnej sezóne pokračovať v rozvoji mládežníckeho hokeja nielen v našom meste, ale aj v rámci celého Slovenska.