Zoznámte sa s boxom časomeračov

V príprave na nadchádzajúcu sezónu je v plnom prúde aj tím ľudí, ktorí zabezpečujú plynulý priebeh všetkých zápasov, ktoré sa odohrávajú na zimnom štadióne pod Levickým hradom..

Mimoriadne dôležitou zložkou počas zápasov je aj skupinka ľudí, ktorá zodpovedá za funkčnosť a bezproblémový chod boxu časomeračov. Zo svojej pozície informujú divákov, novinárov, dbajú o to, aby hráči odsedeli na trestnej lavici čas, ktorý im určí rozhodca resp. hokejové pravidlá.

Každá jedna funkcia v boxe je dôležitá. Aktuálne celý tím v Leviciach má 9 ľudí a delí sa na dve časti. Na zložku, ktorá pracuje v boxe a štatistikov. Na každé stretnutie A-mužstva a Dorastu sa stavia do boxu po štyroch ľuďoch – štatistik, časomerač a dvaja trestomerači. V boxe je tiež hlásateľ, ktorý obsluhuje pult s audio technikou.

Časomerač ako hlavný merač času nahadzuje tresty, komunikuje s rozhodcami na ľade, komunikuje hráčov, ktorí strelili gól a podobne. Je v súčinnosti so štatistom, ktorý zapisuje všetko podstatné do systému, ktorý funguje on-line.

Trestomerači majú nastarosti trestné lavice, sledujú čas hráča, ktorý sa dopustil trestu, odprevádza hráčov na ľad na začiatku tretín, ale aj na začiatku rozcvičky. Taktiež na konci tretín im musí zabezpečiť voľný priestor pri odchode do kabín. Trestomerač má papier, kde si robí podrobné poznámky o vylúčených hráčoch.

Štatistik – zapisovateľ pracuje s tzv. systémom IS, dáta nahadzuje priamo do počítača a v priebehu prestávky ich majú k dispozícii zástupcovia tímov.

Funkcionári mimo ľadu sú ľudia, ktorí absolvovali školenia rozhodcov a majú obrovskú zodpovednosť za plynulý pred zápasový, zápasový a po zápasový priebeh podujatia.

3 comments

  1. Spätné upozornenie: hot tinder girl
  2. Spätné upozornenie: free dating websights
  3. Spätné upozornenie: dairy free keto

Comments are closed.