Majstri vybojovali aj prvú ligu!!

Sezóna dotiahnutá k dokonalosti! Po zisku historicky prvého majstrovského titulu v 2.hokejovej lige sa hokejistom Levíc vzápätí podarilo uspieť aj v baráži o St. Nicolaus 1.hokejovú ligu a vybojovali si tak licenciu na účinkovanie v druhej najvyššej slovenskej súťaži, v ktorej sa predstavia po druhýkrát po dlhých 14 rokoch. Výsledok rozhodujúceho zápasu hovorí za všetko.

Družstvo Prešova zachraňujúce prvú ligu na ľade Zvolena síce ako počas celej série tak aj v tomto zápase bojovalo, no kvalita, odhodlanie a hokejový boom poháňajúci hráčov vpred v podobe neskutočných fanúšikov boli na strane Levíc. Po bez gólovej prvej tretine sa levická kanonáda rozbehla a súperovi sme na pamiatku nechali 9 kúskov v sieti. Aj keď sme si radosť z absolútneho víťazstva ani raz nemohli užiť na domácom ľade, nezainteresovaný človek by tento fakt pri našich oslavách v Detve a vo Zvolene ani nemal ako zaregistrovať. Naši hokejisti počas finále a baráže snáď zápasy vonku akoby ani nehrali, verní fanúšikovia ich prišli podporiť všade kde sa len dalo a vytvárali im domácu atmosféru. Získať titul je nádherné, postúpiť v baráži do vyššej ligy fantastické no hokejový boom akí ste tu vy, fanúšikovia, pomohli vytvoriť, to je najväčšie víťazstvo HK Levice v sezóne 2018/19!

Dúfame, že tento trend sa nám podarí nielen udržať ale aj rozvíjať počas nasledujúcich rokov a že sa na zimný štadión v Leviciach budete radi v hojnom počte vracať aj naďalej a že sa nám bude dariť aj naďalej Vás hokejom baviť tak ako počas tejto sezóny.

Za toto všetko Vám od hráčov, vedenia a všetkých ľudí zapojených do hokeja v Leviciach patrí jedno obrovské… ĎAKUJEME!!!

HC Prešov 0:9 HK Levice (0:0; 0:5; 0:4) – stav série 1:4

Góly: 24. Štefanka st. (Tužinský, Bogoslovskii), 24. König D. (Šramaty), 26. Mihalík (Milo, Káčer), 33. Bogoslovskii (Tužinský, Sklenár), 40. Moravský (Šramaty, Bačkor), 46. Dobrý (Buianov, Mihalík), 52. Bogoslovskii (Školník, Kuzma), 59. König D., 60. Štefanka st. (Moravský, Bačkor)

Zostava LV: Sklenár (Búry) – Kuzma, Školník, Bogoslovskii, Štefanka st., Tužinský – Kohút, Milo, Dobrý, Mihalík, Novák – Buianov, Bačkor, Káčer, König D., Šramaty – Kasana, Moravský

Zostava PO: Kožiak, Marcinek – Hajda, Zavalniuk, Lamač, Pucher st., Pulščák – Krajč, Matejovie, Hrabčák, Stena, Španko – Kameneu, Voitcekh, Pucher ml., Kicha

Strely: 21:47

Vylúčenia: 3:4 na 2 min.

Presilové hry: 0:1

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Vido – Číž, Hanko

Divákov: 612