90.ROKOV: Vedeli ste, že na začiatku boli zamrznuté levické rybníky…

90. ROKOV HOKEJOVEJ TRADÍCIE V LEVICIACH

Na začiatku boli nadšenci hokeja a zamrznuté levické rybníky. V tej dobe asi nikto netušil, že z chlapčenskej hry na ľade sa raz stane hokejová tradícia. A hoci sa hokej na jazerách hrával už od nepamäti, jeho história sa začala oficiálne písať pred deväťdesiatimi rokmi aj v Leviciach.

HK Levice si tento významný medzník svojej histórie pripomína práve v tomto roku, v roku 2020. Znie to neuveriteľne, ale ľadový hokej v Leviciach a v jeho okrese, oslavuje 90. rokov. Pod Levickým hradom má hokej už za sebou deväť dekád víťazstiev a prehier, počas ktorých boli radosti z výhier, ale aj smútok z prehier. 

Počas celého tohto roka si budeme prostredníctvom dobových fotografií, informácií a historických skutočností pripomínať dôležité medzníky, ktorými Levický hokej prešiel. Budeme preto nesmierne radi, keď sa nám prihlásia, ozvú priaznivci hokeja, bývalí hráči, členovia, činovníci ich potomkovia alebo ich rodiny a budú mať možnosť zapožičania alebo darovania archívnych fotografií a textových materiálov, ktoré sa týkajú Levického hokeja za účelom ich zaradenia do historických záznamov klubu.

Kontakt: hk.levice@stonline.sk
Tel.: 0918 859 809

MMo