TIPOS sa stal generálnym partnerom SHL, mediálnym partnerom televízna stanica JOJ Šport

BRATISLAVA (20. septembra, SZĽH) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vykročí do klubovej sezóny 2021/22 s dvomi novými dlhoročnými partnerstvami zosobňujúcimi rozvoj mládežníckeho hokeja i kvalitatívny rast druhej najvyššej seniorskej súťaže – Slovenskej hokejovej ligy.

Obaja partneri sa so Slovenským zväzom ľadového hokeja dohodli na dlhoročnej spolupráci. Podporovať budú segmenty, ktorých rozvoj reflektuje aj dlhoročná stratégia slovenského hokeja schválená delegátmi júnového kongresu SZĽH. Spoločným prienikom je podpora, rozvoj a propagácia mládežníckeho hokeja. Jednak na úrovni projektu centralizovanej prípravy, v ktorom ponúka SZĽH hráčom do 18 rokov nadštandardné zázemie i podmienky na rozvoj športových a osobnostných predpokladov, jednak v rámci Slovenskej hokejovej ligy, ktorej účastníci deklarujú dostatok priestoru pre rast mladých talentov.

Druhá najvyššia seniorská súťaž, ktorej menný zoznam sa od sezóny 2021/22 rozšíril na dvanásť oficiálnych účastníkov, prevezme názov TIPOS Slovenská hokejová liga. Jej 1. kolo štartuje šiestimi zápasmi už v stredu 22. septembra.

Vďaka novému mediálnemu partnerovi sa TIPOS Slovenská hokejová liga dostane aj na obrazovky novovznikajúcej televíznej stanice JOJ Šport, ktorá začne vysielať už čoskoro. Okrem mediálnej propagácie podporí všetky tri projekty vrátane centralizovanej prípravy osemnástky a Slovenského pohára aj finančne.

Zoznam účastníkov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2021/22:

HC 19 Humenné, HC Topoľčany, HK´95 Považská Bystrica, HK Brezno, HK Gladiators Trnava, HK iClinic Skalica, HK Levice, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, HK VITAR Martin, Modré krídla Slovan, TSS Group Spartak Dubnica, VLCI Žilina, SR 18.

ZDROJ: SZĽH