Zostava seniorského mužstva pre sezónu 2019/2020

V novej sezóne budeme pôsobiť ako farmárske družstvo Nitry, odkiaľ by sa k nám mohli prísť rozohrať niektorí jej hráči.

Naše mužstvo seniorov sa prvýkrát stretlo na ľade už 14. júla. V kádri nastali vzhľadom na postup do vyššej súťaže výrazné zmeny.

„Mužstvo sme budovali prakticky odznova. Viacerí hráči, ktorí nastupovali v druhej lige, už z časového či výkonnostného hľadiska nemohli ďalej pokračovať. Počas prípravy sa u nás premlelo množstvo hráčov, robili sme try-out, ďalší tu boli na skúške. Napokon vznikol finálny káder. Deväťdesiat percent našich hráčov je do 23 rokov, čím chceme napĺňať poslanie prvej ligy ako rozvojovej súťaže pre mladých hokejistov,“ povedal predseda výkonného výboru klubu Marcel Ozimák.

Z vekovo starších hokejistov sú v kádri Juraj Štefanka st., Jozef Mihálik a Filip Kuzma. Na súpiske sa nachádzajú aj dvaja Rusi Vladislav Bujanov a Dmitrij Vorobjov.

„Vyskúšali sme desať zahraničných hokejistov, ale výkonnostne boli na rovnakej úrovni ako domáci hráči. V novej sezóne budeme pôsobiť ako farmárske družstvo Nitry, odkiaľ by sa k nám mohli prísť rozohrať niektorí jej hráči. V Nitre budú mať záruku, že im zabezpečíme profesionálny tréningový proces,“ dodal Ozimák. Mužstvo ako hlavný tréner povedie Pavel Takáč, jeho asistentom je Jaroslav Matejov.

Zostava seniorského A-čka: 

Brankári: PAVLIČKO Daniel, SKLENÁR Juraj, MOSNÝ Mikuláš, ÖRDÖGH Šimon

Obrana: KOHÚT Ivan, KUZMA Filip, ŠTEFANKA Juraj ml., RÁCZ Samuel, ROMAŇÁK Dávid, BUIANOV Vladimír, MATEJOVIE Dávid, GERGEL Adrián, KOSORÍN Kristián

Útok: VOROBYEV Dmitri, MIHÁLIK Jozef, TUŽINSKÝ Adam, SVITANA René, KLENKO Jozef, TÁBI Lukáš, KONIG Dávid, MRÁZIK Matej, GUBO Erik, ADÁMIK Denis, ŠTEFANKA Juraj st., DOBRÝ Ľubo, LUPTÁK Kristián, MORAVSKÝ Lukáš

Zdroj: šport.sk, HK Levice