V odvete proti Vasas HC Budapest sme boli úspešnejší

Odvetný prípravný zápas proti Vasas HC vyšiel Levičanom na jednotku. Spočiatku to však také ružové nebolo. Levickí hokejisti sa dlho trápili v koncovke, pričom viaceré pokusy z bezprostrednej blízkosti končili iba na výborne chytajúcom brankárovi Vasasu. Využité neboli dokonca ani presilovky, ktoré mali Levičania k dispozícii, hoci šancí na úvodný gól mali mnoho.

Nakoniec sa ako prví dočkali vedenia domáci hráči, ktorí zásluhou KÖNIGA v úvode druhej tretiny išli do vedenia.

V tretej tretine za nelichotivého stavu 1:2 mohlo početné publikom pozorovať kompaktnejší výkon svojich miláčikov, kedy v 53. minúte vyrovnával ADÁMIK a v 59. minúte rozjasal levických divákov opäť KÖNIG. Stanovil tak konečný výsledok na 3:2.

Pavel Takáč (tréner HK Levice): „Po rozpačitom úvode sme postupne prebrali iniciatívu, len sme sa opäť trápili v koncovke. Taktiež sme sa opäť nevyhli slabšej pasáži, kedy sme našou ľahkovážnosťou dostali súpera do vedenia. Ale podarilo sa nám v samotnom závere zápas otočiť a doviesť ho do víťazného konca.“

HK Levice 3:2 Vasas HC (0:0, 1:0, 2:2)

Góly HK Levice: König 2, Adámik

Zostava HK Levice: Sklenár, Murashov – Kuzma, Buianov, Mihalík, Mrázik, Svitana, Gergel, Adámik, Gubo, König, Matejovie, Kudrna, Kosorín, Lupták, Tužinský, Moravský, Romaňák, Klenko

Nasledujúci zápas: HK Gladiators Trnava – HK Levice (prípravný zápas, 30.8.2019 – 17:00)

Autor fotografie: Jozef Bedej