SZĽH/SHL: Bratislavu Capitals láka nový priestor nadnárodnej ligy – EBEL liga

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Výkonný výbor SZĽH umožnil účastníkovi Slovenskej hokejovej ligy vstup do medzinárodnej súťaže, a to už od sezóny 2020/2021. Bratislava Capitals má záujem prihlásiť sa do nadnárodnej EBEL ligy, kde pôsobia aj tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska.

V prípade celkového víťazstva Capitals v play off druhej najvyššej slovenskej sútaži, do Tipsportligy postúpi zdolaný finalista.

Slovenské seniorské kluby pôsobili doteraz v ére samostatnosti mimo SR len v troch prípadoch: Slovan Bratislava a Lev Poprad v KHL a Nové Zámky v MOL lige.

“Je pravdou, že na zasadnutí výkonného výboru sme dostali povolenie od SZĽH na vstup do EBEL-ky. To však neznamená samotný vstup do súťaže. Bol to prvý bod, ktorý sme potrebovali obdržať od SZĽH. Ešte nás čaká kopec práce a bodov, ktoré pre účasť v EBEL musíme splniť. Toto je len prvá správa, no ešte neznamená samotný vstup do tejto ligy,” povedal krátko po zasadnutí VV SZĽH prezident klubu Bratislava Capitals Dušan Pašek, pričom priznal, že ich snaha trvá už niekoľko mesiacov. 

Zdroj: VV SZĽH

MMo