SZĽH: Definitívne sa uzavreli súťaže riadené zväzom v predčasne ukončenej sezóne 2019/20

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenský zväz ľadového hokeja ako riadiaci orgán súťaží mladších žiakov, starších žiakov, ligy kadetov, 1. ligy a extraligy dorastu, extraligy juniorov, extraligy žien, 2. ligy seniorov, Slovenskej hokejovej ligy a Tipsport ligy po konzultácií s odbornými komisiami zväzu rozhodol o konečnej podobe súťaží v predčasne ukončenej sezóne 2019/20. Ročník sa nedohral kvôli vyhláseniu mimoriadnej situácie Ústredným krízovým štábom SR dňa 12.3.2020 a zákaze konania športových podujatí z dôvodu rizika prenosu koronavírusu.

Pri udeľovaní titulov, víťazov súťaží a medailistov sme uplatnili princíp rovnosti. To znamená, že v žiadnej, nami organizovanej súťaží, sme neudelili titul majstra republiky a neudelili sme ani medaily,uviedol Igor Guryča, riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH.

Pri súťažiach mladších a starších žiakov a Lige kadetov sa riadiaci orgán rozhodol súťaž nevyhodnocovať aj po odporúčaní Komisie mládeže SZĽH. Vzhľadom k tomu, že tieto súťaže sú jednoúrovňové, nebolo potrebné určovať postupujúce či zostupujúce tímy.

V prípade viacúrovňových súťaží dorastu a juniorov to bolo inak. „Riadiaci orgán ani v týchto súťažiach po odporúčaní Komisie mládeže a na základe princípu rovnosti nevyhlásil víťaza, neudelil majstrovský titul ale určil postupujúcich a zostupujúcich. Tí vzišli na základe postavenia v tabuľkách tak, ako boli družstvá umiestnené v momente predčasného ukončenia súťaží,uviedol Igor Guryča.

Znamená to, že postupujúcim tímom z 1. ligy dorastu (K-classic 1. liga dorastu) do extraligy dorastu (Kaufland Extraliga dorastu) sa stalo družstvo dorastencov HKM a.s. Zvolen. Zostupujúcim tímom na základe dosiahnutých výsledkov v predčasne ukončenej sezóne sa stalo družstvo dorastencov Mhk 32 Liptovský Mikuláš, ktoré malo v čase ukončenia súťaže priepastnú 24-bodovú stratu na priečku zaisťujúcu „záchranu“.
V prípade juniorov sa za postupujúce družstvá do Extraligy pre sezónu 2020/2021 určili tímy juniorov MHA Martin a MHKM Skalica. Zostupujúcimi do 1. ligy juniorov sa stali HK Trnava, HK Mládež Michalovce, HK´95 Považská Bystrica a MHK Dubnica nad Váhom. Vo všetkých prípadoch sa Výkonný výbor SZĽH stotožnil s odporúčaním Komisie mládeže a s návrhom príslušných riadiacich orgánov.

V extralige žien sa riadiaci orgán na základe princípu rovnosti rozhodol nevyhodnotiť poradie a neudeliť majstrovský titul. Rovnako bez vyhodnotenia skončila aj 2. liga seniorov a Slovenská hokejová liga. „V týchto súťažiach ešte riadiace orgány a licenčné orgány budú rozhodovať o postupujúcich či zostupujúcich tímoch,potvrdil Igor Guryča.
Sezóna 2019/20 v Tipsportlige bola nakoniec vyhodnotená na základe uznesenia Výkonného výboru SZĽH. V extralige seniorov sa nebude udeľovať ocenenie „majster“, ani 2. a 3. miesta čiže ani zlaté, strieborné a bronzové medaily.

V otázkach športovo-technických termínov súvisiacich so sezónou 2020/20201 sa pripravujú návrhy na legislatívne úpravy, ktoré umožnia upravovať niektoré termíny tak, aby boli z dôvodu situácie spôsobenej koronavírusom prispôsobené pre nastávajúcu sezónu,dodal Igor Guryča, riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH.

Redakcia SZĽH

39 comments

 1. I’m еxtremely inspired together with your witing talents aѕ
  well as with the structure for ʏour weblog.
  Is thiѕ a paid topiϲ or did you customize iit
  yօuгself? Eityher wаy stay up the eхcellent quality writing, it is raгe to look a nice blog
  ⅼike this one nowadays..

  my web blog – payday loans indiana

 2. Spätné upozornenie: free uk black dating sites

Join the Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.