SZĽH: Definitívne sa uzavreli súťaže riadené zväzom v predčasne ukončenej sezóne 2019/20

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenský zväz ľadového hokeja ako riadiaci orgán súťaží mladších žiakov, starších žiakov, ligy kadetov, 1. ligy a extraligy dorastu, extraligy juniorov, extraligy žien, 2. ligy seniorov, Slovenskej hokejovej ligy a Tipsport ligy po konzultácií s odbornými komisiami zväzu rozhodol o konečnej podobe súťaží v predčasne ukončenej sezóne 2019/20. Ročník sa nedohral kvôli vyhláseniu mimoriadnej situácie Ústredným krízovým štábom SR dňa 12.3.2020 a zákaze konania športových podujatí z dôvodu rizika prenosu koronavírusu.

Pri udeľovaní titulov, víťazov súťaží a medailistov sme uplatnili princíp rovnosti. To znamená, že v žiadnej, nami organizovanej súťaží, sme neudelili titul majstra republiky a neudelili sme ani medaily,uviedol Igor Guryča, riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH.

Pri súťažiach mladších a starších žiakov a Lige kadetov sa riadiaci orgán rozhodol súťaž nevyhodnocovať aj po odporúčaní Komisie mládeže SZĽH. Vzhľadom k tomu, že tieto súťaže sú jednoúrovňové, nebolo potrebné určovať postupujúce či zostupujúce tímy.

V prípade viacúrovňových súťaží dorastu a juniorov to bolo inak. „Riadiaci orgán ani v týchto súťažiach po odporúčaní Komisie mládeže a na základe princípu rovnosti nevyhlásil víťaza, neudelil majstrovský titul ale určil postupujúcich a zostupujúcich. Tí vzišli na základe postavenia v tabuľkách tak, ako boli družstvá umiestnené v momente predčasného ukončenia súťaží,uviedol Igor Guryča.

Znamená to, že postupujúcim tímom z 1. ligy dorastu (K-classic 1. liga dorastu) do extraligy dorastu (Kaufland Extraliga dorastu) sa stalo družstvo dorastencov HKM a.s. Zvolen. Zostupujúcim tímom na základe dosiahnutých výsledkov v predčasne ukončenej sezóne sa stalo družstvo dorastencov Mhk 32 Liptovský Mikuláš, ktoré malo v čase ukončenia súťaže priepastnú 24-bodovú stratu na priečku zaisťujúcu „záchranu“.
V prípade juniorov sa za postupujúce družstvá do Extraligy pre sezónu 2020/2021 určili tímy juniorov MHA Martin a MHKM Skalica. Zostupujúcimi do 1. ligy juniorov sa stali HK Trnava, HK Mládež Michalovce, HK´95 Považská Bystrica a MHK Dubnica nad Váhom. Vo všetkých prípadoch sa Výkonný výbor SZĽH stotožnil s odporúčaním Komisie mládeže a s návrhom príslušných riadiacich orgánov.

V extralige žien sa riadiaci orgán na základe princípu rovnosti rozhodol nevyhodnotiť poradie a neudeliť majstrovský titul. Rovnako bez vyhodnotenia skončila aj 2. liga seniorov a Slovenská hokejová liga. „V týchto súťažiach ešte riadiace orgány a licenčné orgány budú rozhodovať o postupujúcich či zostupujúcich tímoch,potvrdil Igor Guryča.
Sezóna 2019/20 v Tipsportlige bola nakoniec vyhodnotená na základe uznesenia Výkonného výboru SZĽH. V extralige seniorov sa nebude udeľovať ocenenie „majster“, ani 2. a 3. miesta čiže ani zlaté, strieborné a bronzové medaily.

V otázkach športovo-technických termínov súvisiacich so sezónou 2020/20201 sa pripravujú návrhy na legislatívne úpravy, ktoré umožnia upravovať niektoré termíny tak, aby boli z dôvodu situácie spôsobenej koronavírusom prispôsobené pre nastávajúcu sezónu,dodal Igor Guryča, riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH.

Redakcia SZĽH

2 comments

 1. I’m еxtremely inspired together with your witing talents aѕ
  well as with the structure for ʏour weblog.
  Is thiѕ a paid topiϲ or did you customize iit
  yօuгself? Eityher wаy stay up the eхcellent quality writing, it is raгe to look a nice blog
  ⅼike this one nowadays..

  my web blog – payday loans indiana

Join the Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.