SHL: Skaličania sa predstavia pod Levickým hradom

21. kolo SHL

Ozdobou piatkového 21. kola Slovenskej hokejovej ligy bude aj zápas pod Levickým hradom. Kompletné 21. kolo Slovenskej hokejovej ligy pokračuje už dnes a predovšetkým púta pozornosť v Topoľčanoch. Jasného favorita nemá duel v Leviciach, keďže predošlé vzájomné zápasy medzi HK Levice a HK Skalica boli vyrovnané.

Bodový rozdiel oboch účastníkov dnešného duelu v Leviciach nahráva Skaličanom (rozdiel 10 bodov), avšak po šiestich prehrách v rade Levické LEVY v poslednom zápase uspeli na domácom ľade proti Považskej Bystrici, ktorú zdolali 6:3 a tešili sa tak konečne z víťazstva.

Výrazne lepšou formou sa však pýšia hostia zo Záhoria, ktorí vyhrali štyri z posledných piatich zápasov a neuspeli iba v Martine. Skaličania majú dlhodobo najlepšie presilové hry, pričom využili vyše 26-percent z nich. Zaujímavosťou je, že v oboch vzájomných zápasoch uspeli hostia. Skalica vyhrala v Leviciach 3:2 po nájazdoch, potom však doma prehrala 2:5.

Hokejisti z metropoly Tekova sa aktuálne nachádzajú na ôsmej priečke tabuľky a na postupovú prvú šestku musia dnes doma bodovať naplno, pokiaľ chcú pomýšlať na play off súťaže. Do konca základnej časti ostáva ešte 16.kôl a akýkoľvek bodový úlovok v nadchádzajúcich kolách by pre Levické LEVY predstavoval posun v tabuľke, povzbudenie a potešil by hlavne domácich fanúšikov, ktorí na zimák v Leviciach chodia v hojnom počte.

Dokážu Levičania zastaviť rozbehnutú Skalicu, ktorá v poslednom zápase nadelila Trnave osem gólov?

Vzájomné zápasy:

HK Levice – HK Skalica 2:3sn (18.9.2019, SHL)

HK Skalica – HK Levice 2:5 (16.10.2019, SHL)

🕕 Zápas sa začína o 18:00 hod. / ZŠ Levice

2 comments

  1. Spätné upozornenie: tinder unicorn meaning
  2. Spätné upozornenie: keto diet before and after men

Comments are closed.