Skalica nás zlomila až v nájazdoch

Po nevydarenom zápase s Bratislavou sme nastupovali na zápas odhodlaní uchmatnúť bezbodovej Skalici všetky tri body a potešiť domácich fanúšikov. Skalica hrala offenzívne aj keď dvojgólový náskok pred súperom sme si vybudovali gólami Michala Nováka v 25 min. a v 27 min.. Skalica využila naše zaváhanie v 38min. pri našom vylúčení znižovala na 2:1. V polovici tretej tretiny sme spravili jednu väčšiu chybu v strednom pásme a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. Zápas sa prehupol do predĺženia, kde ani jedno mužstvo neskórovalo, tak o zápase rozhodovali samostatné nájazdy, kde hostia boli šikovnejší.

Bod poteší a v tabuľke sme poskočili zo siedmeho miesta na piate s negatívnym skóre 8:12. Pred nami je tím zo Spišskej Novej Vsi, ktorý má na konte 4body, ale o zápas viac s reprezentačnou SR18 nad ktorou zvíťazili 6:2.

Najbližšie nás čaká zápas vonku v Trnave s ktorou sme sa stretli aj v príprave. Odohrali sme vyrovnané stretnutia s výsledkami 3:4 a 5:4.

Pavel Takáč (tréner HK Levice): „Vstup do zápasu nebol vôbec podľa našich predstáv, ale bolo dôležité, že sme úvodný nábor hostí ustáli hlavne za pomoci nášho brankára bez inkasovaného gólu. Postupne sme hru vyrovnali a dvoma využitými presilovkami sme sa dostali dvoj gólového vedenia. Škoda inkasovaného gólu v oslabení na konci druhej tretiny. V tretej tretine sme spravili jednu väčšiu chybu v strednom pásme, z čoho sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Zápas sa tým pádom dostal do predĺženia. V predĺžení sme nevyužili pár dobrých príležitostí a po piatich minútach predĺženia sa stav stále nemenil. Nasledovali nájazdy v ktorých bol súper šikovnejší a dotiahol zápas do víťazného konca.“

HK Levice – HK Skalica 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. Novák (Vorobyev), 27. Novák – 39. Šmída (Horváth, Štumpf), 49. Trnka (Dvonč, Pulščák), rozhodujúci nájazd Jaša

Rozhodovali: Bachúrik – Kiepeš, Stankovič

Vylúčení: 3:6

Presilovky: 2:1

Divákov: 678

HK Levice: Sklenár – Kuzma, Kohút, Tužinský, Mihalík, Štefanka – Novák, Romaňák, Vorobyev, Klenko, Kováč – Matiška, Kudrna, Mrázik, Tábi, Svitana – Hlinka, Matejovie, Buianov, Tóth, Gubo

Nasledujúci zápas – 4.kolo: HK Gladiators Trnava – HK Levice (20.09.2019 o 17:30)