SHL: Poznáme model seniorských líg, Slovenská hokejová liga sa začne 25. septembra

BRATISLAVA (SZĽH) – Nadchádzajúca sezóna (2022/2023) Slovenskej hokejovej ligy sa začne v nedeľu 25. septembra. Na štvrtkovom zasadnutí schválili členovia Výkonného výboru SZĽH “termínovník” TIPOS extraligy, Slovenskej hokejovej ligy, model oboch profesionálnych seniorských súťaží aj 2. ligy seniorov.

Podľa schváleného modelu vypadne posledný tím TIPOS Extraligy priamo do nižšej Slovenskej hokejovej ligy. Víťaz SHL-ky zároveň postúpi do elitnej slovenskej súťaže rovnako priamo. „Model súťaží sme schválili na štvorročné obdobie, aby všetky kluby vedeli dopredu, s akým herným modelom majú rátať a mohli sa podľa toho zariadiť vo všetkých smeroch. Naďalej veríme, že naše kluby budú dávať priestor mladým slovenským hráčom, aby sa mohli rozvíjať. V uplynulej sezóne sme boli svedkami toho, že takýto prístup k výchove slovenských hokejistov prináša ovocie aj samotným klubom,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan. 

 Model priameho postupu bude kopírovať aj naša tretia najvyššia súťaž, známa pod názvom 2. liga seniorov.

„Model súťaže sa v podstate nemení. Jedinou zmenou je, že ten tím, ktorý po základnej časti TIPOS Extraligy skončí na dvanástom mieste zostupuje priamo do Slovenskej hokejovej ligy a víťaz Slovenskej hokejovej ligy priamo postupuje do extraligy. To isté víťaz Druhej ligy priamo postupuje do SHL a dvanásty tím SHL priamo zostupuje do Druhej ligy. Rozdiel oproti minulým sezóne je tiež, že termíny play off už nebudú plávajúce, ale budú fixné dané dopredu, aj keby sa niektoré série prípadne skončili skôr,“ vysvetlil technické detaily manažér Športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný. 

Slovenská hokejová liga sa začne v nedeľu 25. septembra. Najvyššia súťaž o týždeň skôr v piatok, teda 16. septembra. 

ZDROJ: SZĽH