Proti Vasas HC sympatický výkon na výhru nestačil

Zápas v Budapešti proti Vasas HC začali Levičania opatrne. V korčuliarske výbornej prvej tretine sa predviedli brankári oboch mužstiev. Vyrovnaná prvá tretina 0:0 výsledkovo sľubovala v ďalšom priebehu zápasu menej gólov a viac taktiky, opak bol pravdou.

V druhej tretine maďarský klub skóroval päť krát, za našich korigoval výsledok po II. tretine na 1:5 Tužinský.

Tretiu tretinu začali lepšie Levičania, ktorí sa vrátili do zápasu a priblížili sa na dosah vyrovnania. Levičanom nechýbala v závere snaha, kúsok šťastia však áno. Proti výborne hrajúcemu súperovi však odviedli symatický výkon a nechýbalo aj srdiečko.

Vasas HC – HK Levice 8:4 (0:0, 5:1, 3:3)

Góly LV: Tužinský, Tábi, Klenko, Štefanka st.

Zostava HK Levice: Sklenár, Murashov – Kohút, Romaňák, Kosorín, Buianov, Rácz, Štefanka, Matejovie, Gergel, Svitana, Gubarev, Adámik, Dadoov, Tužinský, Tábi, Gubo, Lipták, Štefanka ml., Klenko, Mrázik, Moravský

Nasledujúci prípravný zápas: HK Levice – HK Nitra (20.8.2019 – 18:30 hod.)