Pred štartom 27. ročníka SHL ligy + prognóza umiestnenia

V stredu 11.9.2019 sa začne nová sezóna SHL ligy. Súťaž napíše svoj 27. diel. Počet štartujúcich klubov sa zredukoval na desať. Novými mužstvami sú Žilina a Levice.

Základná časť bude mať 36 kôl. Táto fáza sa skončí 17. januára. Nasledovať bude tzv. nadstavba. Tabuľka sa rozdelí na dve skupiny. Šesticu tímov zo spodného radu doplnia dva kluby, čím sa uzavrie konečné poradie účastníkov pre play-off. Štvrťfinále je naplánované na 4.3.2020. Posledný možný zápas sezóny je vytýčený na 12.4.2020. Termíny sa výrazne posunuli z dôvodu zániku baráže. Víťaz SHL ligy priamo postúpi do Tipsport ligy. Každé mužstvo si v jednom prípade zmerá sily so SR 18. Mladíci budú mať svoj domovský stánok v Piešťanoch.

Marcel Ozimák (predseda výkonného výboru klubu): „V podstate sme budovali nové mužstvo a príležitosť dostali všetci hráči, ktorí mali záujem a chuť trénovať. To, čo sme chceli, sa nám podarilo. Mám na mysli zapojenie viacero mladých hokejistov. Takmer 80% kabíny je vo vekovej skupine do 23 rokov. Levice sa naposledy v SHL lige predstavili v sezóne 2005/06. Na to si však pamätám a viem, že to bolo celé narýchlo urobené. Fungovala spolupráca s Nitrou, no licencia bola získaná nie športovou cestou, ale diplomatickou. Nie vždy sa to vypláca. Vo vedení klubu boli iní ľudia a nevychádzali všetky veci tak, ako mali. Myslím si, že sme na to oveľa lepšie pripravení, ako tomu bolo pred štrnástimi rokmi. Liga musí mať úroveň a treba aj konkurenciu. Stačí sa pozrieť na Bratislavu Capitals, Topoľčany či Martin. Všetko to budú výborné tímy. Budem zástancom toho, aby naše súťaže boli postavené na férovosti a postupnosti. To znamená, že posledný pôjde dole a víťaz hore. Je to jediná spravodlivá cesta i motivácia pre ostatné kluby z nižších líg, a takto by to malo fungovať.“

Súpiska tímu 2019/20:

Brankári: Daniel Pavličko (Poprad), Juraj Sklenár, Mikuláš Mosný (Hockey Academy).

Obrancovia: Ivan Kohút, Filip Kuzma, Juraj Štefanka ml., Samuel Rácz, Dávid Romaňák (Poprad), Vladislav Buianov, Dávid Matejovie (Prešov), Adrián Gergel (Topoľčany), Kristián Kosorín (Brno/univerzita).

Útočníci: Dmitry Vorobyev (Šumperk), Jozef Mihalík, Adam Tužinský, René Svitana (Poprad), Jozef Klenko (Topoľčany), Lukáš Tábi (Topoľčany), Dávid König, Matej Mrázik (Nitra), Erik Gubo, Denis Adámik, Juraj Štefanka st., Ľuboš Dobrý, Kristián Lupták (Prešov).

Tréner: Mgr. Pavel Takáč

Asistent trénera: Ing. Jaroslav MatejovPrognóza HokejPortálu: Na juhozápade krajiny už všetci netrpezlivo čakajú na úvodné buly, ktoré sa uskutoční v prvom kole proti považskobystrickým panterom. Levice sú dôkazom vynikajúcej koncepčnej práce, ktorú podnikli prakticky okamžite od postupu cez Prešov v baráži. Navyše sily spojili s HK Nitra, a tak si budú medzi sebou posúvať hráčov. V klube nechcú veľmi klásť dôraz na výsledky. Skôr sa chcú zamerať na výchovu hokejistov a v tom duchu sa nieslo aj zloženie súpisky. V každom prípade levického nováčika pasujeme do role tzv. čierneho koňa. Minimálne pohybovanie sa v prvej päťke mu doprajeme.

Tip na umiestnenie: 5. miesto

Rozpočet klubu na sezónu: 150 000€

Zdroj: hokejportal.sk, HK Levice

9 comments

  1. Spätné upozornenie: online dating profile
  2. Spätné upozornenie: furry dating sites
  3. Spätné upozornenie: dating tips for men
  4. Spätné upozornenie: asian dating sites
  5. Spätné upozornenie: ketodietplanus.com
  6. Spätné upozornenie: diarrhea on keto diet
  7. Spätné upozornenie: fruit on a keto diet

Comments are closed.