SHL: Považská ovládla duel s Levicami

Zdanlivo vyrovnaný zápas lepšie vyšiel v závere Považskej Bystrici.

HK’95 Považská Bystrica – HK Levice 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 1. Jakubec (Augustín), 26. Drevenák (Šefčík, M. Dolinajec), 39. J. Zlocha (Cíger), 45. Jakubec (Švantner, Nahálka) – 11. Mihálik (Piačka, Romanov), 40. Kováč (Tužinský), 50. P. König (Vorobjev, Tužinský).

Rozhodovali: Hatala – Ďurina, Kollár, vylúčení: 3:5, navyše: Klenko 5+DKZ za pichnutie, Šturdík (obaja Levice) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, 159 divákov

Tabuľkový sused Levíc išiel do vedenia už v 48.sekunde, keď chybu Levických hráčov využil Richard Jakubec. Ak si niekto myslel, že od tohoto momentu sa bude pre Panterov zápas odvíjať v duchu vianočnej pohody, hlboko sa mýlil. Levice sa nezlomili a v ďalších minútach boli chalani na ľade aktívny. Remízový stav zariadil v 10. minúte Jozef Mihalík.

Na ďalší gól v zápase sa čakalo do 25. minúty, kedy Levičania hrali síce presilovú hru po vylúčení domáceho hráča za hru so zdvihnutou hokejkou, ale inkasovali a domáci sa znova dostali do vedenia gólom Drevenáka.

Rozhodujúce momenty zápasu prišli v tretej tretine za stavu 3:2 zvyšoval z pohľadu domácich na 4:2 Jakubec. Levické družstvo vrátil späť do hry o body v 49. minúte Konig Peter znižoval na 4:3. V samom závere zápasu si Levičania sami skomplikovali situáciu na zvrátenie zápasu, keď v 50. min a následne v 52. min hrali v oslabení 5 na 3. Chalani to ustáli ale minút na vyrovnanie už bolo málo.

Dlhodobá časť tejto sezóny stojí pred svojou poslednou kapitolou. Už tento týždeň sa rozpúta veľký boj o čo najlepšie miestenky pred nástupom nadstavby. Presne o mesiac dospeje základná časť do finále. Na postupové šieste miesto strácajú aktuálne Levice už 10 bodov a tak do záverečných siedmich kôl je treba sa dobre pripraviť.