Obranca Michal Novák – Levice majú na horné priečky tabuľky

Tridsaťsedemročný obranca Michal Novák začínal kariéru na Záhorí v Skalici a Senici, jednu sezónu následne strávil vo Švédsku, jednu v nižšej kanadskej súťaži a dve v českom druholigovom Havířove. Posledných desať rokov bol stabilným členom slovenskej Extraligy, hrával za Nitru, Košice, Trenčín, Zvolen a posledné dva ročníky v Nových Zámkoch. Dokopy odohral na najvyššej úrovni 570 zápasov.

Prvý zápas novej sezóny odohral za HK Levice v SHL: „Oslovil ma Marcel Ozimák, dohodli sme sa, že sa rozohrám za nejaké štartovné na zápas a uvidíme, čo bude neskôr. Je to pre mňa ideálne, pretože mám čas a nemusím sa nikam sťahovať. Každý deň nás z Nitry berie ôsmich chalanov mikrobus. V klube to funguje, chalani dostávajú výstroj i hokejky. Všetci z kádra máme vzťah k regiónu, nikto sem neprišiel na výlet. Keď som v prvom zápase videl, ako bojoval 43-ročný Štefanka, ako sa 39-ročný Mihalík hádzal do striel, ako Korím z Nitry neprišiel len z donútenia, ale makal, páčilo sa mi to. Aj ďalší mladíci výborne korčuľovali, vracali sa, to bol kľúč k úspechu. Nikto to neodflákol. Vždy bude veľa záležať na tom, kto príde z Nitry a ako sa mužstvo poskladá, ale podľa mňa majú Levice na horné priečky tabuľky,“ povedal Michal Novák.

Vysoký obranca odohral pár zápasov v druhej najvyššej súťaži už minulý rok v béčku Nových Zámkov, takisto v sezóne 2016/17 odohral dva zápasy za Topoľčany, odkiaľ dostal ponuku aj pred aktuálnym ročníkom. Sezónu však začal v Leviciach a nevylučuje žiadnu možnosť – ani návrat do Extraligy. „Mal som veľa ponúk, aj niekoľko z Extraligy. Nič ale nebolo natoľko zaujímavé, aby som sa kvôli tomu sťahoval. Všetko bolo strašne ďaleko a ja už nechcem ďaleko cestovať. Jednak mám dcérku, ktorú nechcem brať zo školy, aj žena má dobrú prácu,“ poznamenal skúsený harcovník a dodal: „Mám plánované stretnutie s predstaviteľmi Nových Zámkov, tak uvidíme, či sa vrátim. Urobil by som to rád kvôli fanúšikom, od ktorých som cítil, že ma mali radi, ale netlačím na pílu. Nevylučujem, že zostanem v Leviciach aj do konca sezóny, pretože som milo prekvapený z podmienok, ktoré som tu našiel,“ uzavrel Novák.

Zdroj: HK LEVICE, hokej.sk

5 comments

  1. Spätné upozornenie: tinder error 40316
  2. Spätné upozornenie: lovoo konto löschen
  3. Spätné upozornenie: all free dating services
  4. Spätné upozornenie: keto friendly starbucks

Comments are closed.