SZĽH: Ligová rada SHL informuje – za nešportové správanie sa divákov budú sankcionované kluby

Počnúc 28. kolom SHL (1HL), ktoré bolo na programe dňa 18.12.2019 budú delegáti SZĽH každé zistené podozrenie
porušenia článku 1 hlavy II, oddiel II, osobitnej časti Disciplinárneho poriadku SZĽH – Nešportové správanie divákov
bezodkladne postupovať na prejednanie Disciplinárnej komisii SZĽH.

Aj v emočne vypätých okamihoch počas športového zápolenia je potrebné dbať na zachovanie minimálnej miery slušnosti a rešpektu k
športovému súperovi a jeho fanúšikom. Vulgárne a rasistické verbálne prejavy časti fanúšikov môžu výrazným spôsobom
znižovať kredit jeho klubu a druhej najvyššej hokejovej súťaže Slovenskej republiky.

V zápase s Topoľčanmi zo dňa 11.12.2019 sa prejavy nešportového správania divákov a fanúšikov Levického hokeja prejavili aj u nás. Preto našu športovú verejnosť prosíme aby si zachovali chladnú hlavu počas domácich zápasov a dbali aj na svoju bezpečnosť ako aj bezpečnosť ďalších športových priaznivcov na zimnom štadióne, ktorý je monitorovaný kamerovým systémom.

Podľa Disciplinárneho poriadku klubom hrozia finančné pokuty. V prípade, že fanúšikovia skandovali alebo graficky vyobrazili nadávky, prípadne hádzali drobné predmety na ľad, dostane klub v prvom prípade pokutu do 500 EUR. V ďalších prípadoch sa môže vyšplhať do výšky 1 500 EUR.

Ak fanúšikovia hodia na ľad väčší predmet, ktorý sa dá odstrániť bez prerušenia hry, dostane klub v prvom prípade pokutu do 1 000 EUR, v ďalších už môže DK SZĽH zavrieť štadión na tri zápasy a udeliť pokutu do 2 500 EUR.

Najvážnejší a najprísnejšie trestaný je tretí prípad. „Za nešportové správanie sa divákov sa považuje grafické vyobrazenie alebo hromadné skandovanie národnostnej, rasovej alebo náboženskej urážky a hádzanie nebezpečných predmetov na ľad a do priestorov hráčskych lavíc a trestnej lavice, po odchádzajúcich družstvách a rozhodcoch (napr. sklenené fľaše, kovové predmety, petardy) alebo keď bolo potrebné prerušiť hru za účelom odstránenia predmetov a očistenia ľadovej plochy,“ uvádza sa v Disciplinárnom poriadku SZĽH.

Ak sa fanúšikovia klubu dopustia tohto priestupku prvýkrát, klub dostane pokutu do výšky 3 000 EUR, ak sa to bude opakovať klubu hrozí uzavretie štadióna až na päť duelov a pokuta do výšky 6 000 EUR.

HK Levice/SZĽH/MMo

3 comments

  1. Spätné upozornenie: christian free dating sites uk
  2. Spätné upozornenie: free datin site
  3. Spätné upozornenie: keto salad recipes

Comments are closed.