SHL: Levice vyšli pod Dubňom na prázdno

Hokejisti Levíc v stredajšom zápase 24. kola Slovenskej hokejovej Ligy pod Dubňom vyšli na prázdno a proti Žiline ťahali za kratší koniec v pomere 2:4. Levičania prehrali po štvorvíťaznej sérii a v tabuľke klesli na ôsme miesto. Na postupové šieste miesto strácame sedem bodov aj po tomto kole a to vďaka prehre Spišskej Novej Vsi, ktorá prehrala doma s Bratislavou.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Levice 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Góly: 5. Zahradník (Ondruš), 23. Bučko (Chlepčok), 32. Zahradník (Bučko, Macek), 39. Kokavec (Ondruš, Chlepčok) – 16. Vorobjev (Novák Michal), 57. Mrázik.

Rozhodovali: Korba – Riš, Janiga, vylúčení: 8:8, navyše: Dubeň – Novák obaja 5+10+DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 207 divákov

Domáci Vlci vstúpili do zápasu najlepšie ako mohli. Už po 259 sekundách poslal Žilinu do vedenia Samuel Záhradník. V 16. minúte hrali Levičania presilovú hru, ktorú využil Vorobyev na 1:1 a vrátil Levov späť do zápasu.

Do druhej tretiny vstúpil žilinský tím opäť úspešne. V 22. minúte vystrelil Bučko a Kožiak inkasoval po druhý raz. Vlci pridali ešte dva presné zásahy a vyhrali druhú tretinu 3:0.

Tretia tretina bola o vylúčeniach a nervozite. Spolu za zápas bolo rozdaných 102 trestných minút, ale v poslednej časti hry to bolo 82 trestných minút. Levice hrali aktívne, podarilo sa im zdramatizovať zápas vsietením druhého gólu z hokejky Mrázika pri početnej výhode 5 na 3 v 57. minúte.

Potvrdiť pozitívny trend z predošlých štyroch víťazstiev plánujú Levičania už v piatkovom súboji v Dubnici.