SHL: Levice poškuľujú po vyšších priečkach, doma zdolali Martin

Štvrtú výhru v rade si pripísali na svoje konto hokejisti Levíc. Pred fantastickým domácim publikom zdolali Martin a pripísali si tak ďalšie tri body do tabuľky. Zverenci trénera Takáča zaznamenali výborný vstup do stretnutia. Už na konci tretej minúty si na úkor hosťujúceho brankára Bernáta otvoril gólový účet Buianov. „Chceli sme dať prvý gól. Vždy sa nám potom hrá ľahšie. Som rád, že sa nám to podarilo. Potom sme mali ešte viac šancí počas prvej tretiny, ktoré sme ale nepremenili“, hovoril po zápase tréner domácich Pavel Takáč.

V druhej tretine sa opakoval scenár z prvého dejstva a Levice v presilovej hre pridali ďalší gól na 2:0 z hokejky Lukáša Tábiho. „Momentálne sa nám darí, sme za to vďační. Asi sme si konečne dobre sadli a veľmi dobre vychádzame. Takisto sa odzrkadľuje tvrdá drina na tréningoch aj mimo nich. Je to zadosťučinenie,“ priznáva Tábi, ktorý verí, že súčasná siedma priečka nie je pre Levický tím stropom. „Vieme, že tabuľka je poriadne vyrovnaná. Na šieste miesto strácame šesť bodov. Určite chceme hrať vyššie a každý zápas sa pokúšame o to, aby sme sa zodvihli vyššie,“ dodal Cebák, ktorý si do kanadského bodovania pripísal pri tomto góle prvú asistenciu.

V tretej tretine po vylúčení nášho kapitána Miša Nováka, Martin využil presilovku a vrátil sa do zápasu gólom Lukáša Matejku. No Mrázik a Tábi boli proti a v 44min. a v 50min. poisťovali naše konečné víťazstvo gólmi na 3:1 a 4:1.

HK Levice – HK VITAR Martin 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Bujanov (Gubo, Hrušík), 27. Tábi (Cebák, Kropotin), 44. Mrázik (Kropotin), 51. Tábi (Kropotin) – 42. Matejka (Šimon).

Rozhodovali: Píšťanský – Číž, Staššák, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 916 divákov.

Foto: Jozef Bedej