SHL: Levice padli na ľade Capitals

Levičanom sa ani po štvrtý krát nepodarilo v aktuálnej sezóne zdolať lídra Slovenskej hokejovej ligy – Bratislavský CAPITALS. Hokejisti HC Bratislava Capitals potvrdili post lídra SHL a v pondelkovom vloženom zápase 29. kola na domácom ľade, zvíťazili nad hokejistami z metropola Tekova hladko 5:0.

Bratislava Capitals – HK Levice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 2. Klučiar (T. Varga, Buc), 27. Bača (T. Varga, Hudec), 41. Buc (R. Varga, Vašaš), 43. Lukáčik (Vašaš, R. Varga), 55. T. Varga (Juriga, Šalka).

Rozhodovali: Valachovič – Šefčík, Šotek, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 370 divákov.

O zápase rozhodla tretia tretina, pretože Capitals v nej hrali kultivovaný hokej. My sme boli trocha ustráchaní. Levičania znova doplatili na vylúčenia, ktoré im odoberali sily. Druhú tretinu odohrali hokejisti z metropoly Tekova asi najlepšie, hra sa im začala dariť, odrážali sa k nim puky, výborne blokovali a vynikajúci výkon podal aj brankár Kožiak.

Tretia tretina bola najhoršia. Chalani si v kabíne pred záverečným dejstvom povedali ako budú hrať, ale priebeh tomu nezodpovedal. Obdržali v jej úvode tretí gól.

Pavel Takáč, tréner HK Levice: ” V prvých dvoch tretinách sme dali súperovi veľa priestoru. Znovu sme urobili pár faulov navyše. V tretej tretine sme síce mali snahu zvrátiť výsledok zápasu, začali sme viac korčuľovať a mali sme nejaké šance. Škoda, že sme v úvode tretej tretiny inkasovali na 3:0. Myslím, že súper bol nebezpečnejší a mal viac šancí.”