Levičania zdolali Trnavu: O víťazstve rozhodla druhá tretina

Hokejisti Levíc zdolali súpera rozdielom triedy 1:5 a do tabuľky si pripísali cenné body. Trnavský hokejisti mali prvú tretinu zápasu pevne v rukách. Počas nej sa úspešne predviedol Hrbáčik, keď v závere prvej tretiny zápasu dostal Trnavu do vedenia 1:0. Ale to bolo zo strany Trnavy všetko. V druhej tretine sa ozvali Levické Levy. Gladiátori pocítili prvý gól vo svojej bránke od Koniga (1:1) a k nemu sa pridavali Kuzma (1:2), Mihalík (1:3), opäť Konig (1:4) a gólostroj Levičanov zakončil Tábi (1:5). Tábiho gól bol zároveň poslednou úspešnou gólovou akciou celého zápasu. Tretia tretina nepriniesla žiadnu zmenu a tím Levíc vyhral na ľade Gladiátorov s prehľadom 1:5.

V utorok 24.9.2019 cestujú naši chalani na povinnú jazdu do Piešťan, kde odohrajú zápas s Reprezentačnou SR18 a nabitý program hneď pokračuje v stredu domácim zápasom proti Martinu a v piatok privítame Žilinu.

Pavel Takáč (tréner HK Levice): „Veľmi dobrý zápas z našej strany a hlavne v druhej tretine sme súpera postupne prevýšili herne. Veľmi dobre sme korčuľovali počas celého zápasu, na čo súper nedokázal zareagovať. Splnili sme takmer všetko čo sme si pred zápasom stanovili a každý člen bol pre tím prínosom, čo samozrejme rozhodlo o našom víťazstve. Chlapcom gratulujem a teším sa opäť na domáce zápasy pred početnou diváckou kulisou“

HK Gladiators Trnava – HK Levice 1:5 (1:0, 0:5, 0:0)

Góly: 20. Hrbáčik (Mihalko) – 22. Konig (M.Novák, Klenko), 24. Kuzma (Tábi, Tužinský), 36. Mihalík (Buianov), 38. Konig (Vorobyev, M.Novák), 39. Tábi (Kohút, Mihalík)

Rozhodovali: Výleta – Drblík, Makúch

Vylúčení: 8:5

Presilovky: 1:2

Oslabenia: 1:1

Divákov: 170

HK Levice: Pavličko – Kuzma, Kohút, Tužinský, Mihalík, Tábi – Novák, Socha, Vorobyev, Klenko, Konig – Kudrna, Romaňák, Svitana, Mrázik, Štefanka – Matejovie, Buianov, Moravský, Gubo

Nasledujúci zápas – predohrávka 38.kola: Reprezentácia SR18 – HK Levice (24.09.2019 o 17:00 – ZŠ Piešťany Easton Aréna)

Najbližší domáci zápas – 5.kolo: HK Levice – HK VITAR Martin (25.09.2019 o 18:00 – ZŠ Levice)

Najbližší domáci zápas – 6.kolo: HK Levice – MsHK DOXXbet Žilina (27.09.2019 o 18:00 – ZŠ Levice)