KLUB: Tri posily z juniorskej Ontario Hockey League (OHL) v Leviciach

Levický hokejový klub reaguje na viacero zranených hráčov doplnením kádra. V piatkovom stretnutí SHL proti Topoľčanom nastúpili za nás dve devätnásťročné útočné posily Tag Bertuzzi a Keean Washkurak, ktorí prišli z juniorskej Ontario Hockey League (OHL). Treťou posilou, ktorá oblečie levický dres, je 18-ročný obranca Donovan Sebrango. Rovnako ako jeho krajania prichádza do Levíc z OHL.

“Chceli sme získať hlavne mladých hráčov, aby nás to nestálo financie. Jednou z tých možností bolo angažovanie týchto troch hráčov, ktorí už sú v tréningovom procese. Mali veľký výpadok, no myslím si, že je v nich obrovský potenciál, keďže sú draftovaní. Majú svoj cieľ, vidieť na nich ctižiadostivosť. Cieľom je doplniť náš mladý káder, v posledných zápasoch máme priemer 19 rokov a ja sa tomu veľmi teším. Som zástanca toho, aby prvá liga bola mladá. Hráči, ktorých sme angažovali chcú hrať hokej, keďže OHL je momentálne prerušená“ – vyjadril sa šéf levického hokeja Marcel Ozimák.

Donovan Sebrango priletel včera a dnes bol už v tréningovom procese. Mal som s nimi individuálny tréning, rovnako aj s hráčmi, ktorí prišli po chorobe. V pondelok nastúpi na prvý zápas.“ – hovorí Marcel Ozimák a dodáva: „Verím, že zostanú do konca sezóny, čomu sa nebránia ani oni. Samozrejme, keď sa začne OHL, tak sa zrejme vrátia naspäť, to však nevie teraz nikto predpokladať. Nám sa za dva-tri týždne majú vrátiť dlhodobo zranení Cebák, ten mal zlomenú sánku, Mrázik, ktorý mal zlomené jabĺčko, problémy s trieslami má Kuzma. O desať dní sa nám majú vrátiť hráči, ktorí boli pozitívni na Covid. Keď máme desať hráčov mimo, je veľmi ťažké doplniť to. Siahnuť po starších slovenských hráčoch, ktorí potrebujú mať nejaké finančné ohodnotenie, je ťažké. Momentálne nemáme financie na lepších slovenských hráčov. Musím povedať, že sú tu zadarmo, bez finančných nárokov. Klub to stálo iba letenky a vybavili sme im ubytovanie a stravu, čo máme dané sponzorsky.“

Aký má Marcel Ozimák dojem z výkonu Bertuzziho a Washkuraka v prvom zápase proti Topoľčanom?

„V nich je obrovský potenciál. Keď prihliadnem na zvládnutie herných činností jednotlivca, tak sú na veľmi vysokej úrovni. Bolo však vidieť, že im ešte chýba herná aj tréningová prax. Myslím si, že o 1-2 týždne budú v dobrej forme. Verím, že do dvoch týždňov ich bude cítiť aj na ľade. Ich prvý zápas bol po celodennom tripe z Toronta, navyše v Amsterdame čakali šesť hodín. Akonáhle prišli, neváhali a chceli hneď hrať. Bolo vidieť, že neboli v komfortnej zóne. Myslím si, že predvedú oveľa lepší výkon. Napriek tomu vidíte, bodovali. Washkurak mal dva body. Je pravda, že sú ofenzívnejšie ladení, potrebujú voľnosť v ofenzívnej činnosti. U nás je viacero možností na riešenie situácií, kdežto oni to riešia jednoducho. Prispeje to k rozšíreniu obzorov nám aj im. Netreba sa uzatvárať svetu. Opäť však opakujem, nebolo to mojou prioritou. Bolo to spôsobené tým, že hráči boli finančne nenároční, takmer za nulu a kvalitu majú. Neviem si predstaviť, že by sme hrali iba s dorastencami. Môžem povedať, že dnes na tréningu s nimi odrobil dve hodiny 15-ročný Ridzoň, a tiež povedal, že je to preňho obrovský prínos. Verím, že aj do budúcna nám to trochu otvorí dvere inde a ukážeme, že aj tu sa vie pracovať odborne a správne.“

Doplníme ešte, že napriek tomu, že draftovaným je iba Washkurak, najväčší dojem budilo zvučné meno druhej posily. Zápas svojho syna si nenechal ujsť ani známy hokejový búrlivák – Todd Bertuzi – hráč s 1 159 zápasmi v NHL.

Nech sa chalanom u nás darí.

HK Levice / MMo / SZĽH-Šimon Šuník

3 comments

  1. Spätné upozornenie: conversation starters tinder
  2. Spätné upozornenie: top free dating sites in europe
  3. Spätné upozornenie: keto slim pills

Comments are closed.