SENIORI: Hokejisti Levíc podľahli v príprave vicemajstrovi extraligy

Vo výbornej diváckej kulise hokejisti HK Levice podľahli vicemajstrovi z najvyššej slovenskej hokejovej ligy HK Nitre v pomere 2:7

Zápas mal všetko, čo pravé derby má mať. Perfektnú divácku kulisu, zápolenie oboch mužstiev na ľade, zápletku, pästný súboj, ale hlavne fair play hru.

Úvod zápasu zvládali lepšie hráči domáceho tímu, vsietili prvý gól, ale ich tlak bol len platonický, bez vážnejších šancí. Nitranom sa podarilo vyrovnať hru v poslednej minúte prvej tretiny, ale šance obojstranne chýbali.

O zápase rozhodla druhá tretina, kedy jasne dominovala Nitra.

Pavel Takáč (HK Levice): „Rozhodla druhá tretina, keď sme sa prestali držať nášho herného plánu a súper nás nekompromisne trestal. Pozitívne je že sme dokázali hrať s Nitrou úplne vyrovnané pasáže hry na čom sa dá do budúcnosti stavať. Nie je to nič príjemné takto prehrať, ale ako som hovoril aj predtým, bude to dennodenná práca s hráčmi, ktorým treba veci vysvetľovať a vštepovať im systém. Bol to dobrý test.“

HK Levice – HK Nitra 2:7 (1:1, 1:5, 0:1)

Zostava Nitra: Hanuljak (31. Šimboch) – Rácz, Rais, Olsen, Nemec, Sloboda, Versteeg, Korím, Pupák – Hrušík, Fetkovič, Blackwater – Kerbashian, Kollár, Scheidl  – Csányi, Šimun, Vešutkin – Pätoprstý, Minárik, Čaládi

Zostava Levice: Pavličko (31. Sklenár) – Štefanka st., Buianov, Matejovie, Kosorín, Gergel, Školník, Hlinka – Dobrý, Mihalík, Tužinský – Gubarev, Klenko, Tábi – Adámik, Mrázik, Gubo  – Daadou, Tóth, Hvizdoš

Góly: 14. Tábi, 40. Štefanka st. (Buianov, Mihalík) –  19. Pätoprstý (Sloboda), 25. Šimun (Vešutkin), 31. Minárik (Pätoprstý, Čaládi), 32. Scheidl (Kollár), 35. Hrušík (Fetkovič), 36. Fetkovič (Hrušík, Rais), 52. Hrušík (Rácz)