SHL: Famózny obrat Levíc, zo Spiša vezieme dva body

Levice v piatkovom zápase 27. kola Slovenskej Hokejovej Ligy zdolali Novovešťanov 4:3 po predĺžení.

HK Spišská Nová Ves – HK Levice 3:4 pp (3:1, 0:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 2. Koky (Havrila, Knižka), 6. Findura (Polomský), 17. Novák (Knižka) – 19. Kropotin (Mrázik, Novák), 27. Kropotin (Vorobjev), 34. Vorobjev (Cibák, Kropotin), 64. Piačka (Tábi).

Rozhodovali: Korba – Janiga, Wolf, vylúčení: 3:8, presilovky a oslabenia: 0:0, 435 divákov.

Prvá tretina bola v réžii domáceho mužstva, ktorí doň vstúpili tak ako si predstavovali. Spišiaci nás nepustili v podstate k ničomu, prehravali nás v každej činnosti. Vypracovali si sľubné vedenie 3:0. V 19. minúte Levice do hry vrátil Maxsim Kropotin, ktorý po individuálnej chybe súpera vsietil gól na 1:3 z pohľadu Levíc.

Počas prvej prestávky tréneri Levíc v kabíne prizvukovali hráčom aby pokračovali v aktívnej hre z konca tretiny a nedali sa súperom vyviesť z hernej pohody. Túto radu zobrali chalani vážne. Začali viac pracovať v strednom pásme a aj napriek našim vylúčeniam sme dokázali gólmi Kropotina v 27. minúte a Cebáka v 34. minúte stav vyrovnať na 3:3.

V ďalšom priebehu stretnutia oba celky mali viacero šancí na opätovné vedenie no gól nepadol. Nasledovalo predĺženie v ktorom sa presadil Edmund Piačka a zaknihoval si do tabuľky strelcov už šiesty presný zásah v aktuálnej sezóne.

Pavel Tkáč, tréner HK Levice: Súper hral veľmi dobre, ťažko sa nám proti takémuto súperovi hrá. Teší ma, že moji zverenci napokon našli cestu v priebehu zápasu k vyrovnávajúcemu gólu a v predlžení aj k víťazstvu. Aktuálne máme náročný program, do Vianoc nás čakajú ešte tri dôležité zápasy. Chceli sme brať všetky tri body, ale vzhľadom na priebeh stretnutia sme vďační aj za dva. Som rád, že sme otočili nepriaznivý vývoj zápasu. Preto som rád aj za dva body na Spiši.