Domáci turnaj štyroch hokejových klubov – piataci tretí

Levickí mládežnícki hokejisti piateho ročníka z HK Levice majú za sebou piaty týždeň prípravy na ľade pod vedením trénera Jozefa Viszkocsila .

Tréner Viszkocsil začal svojim zverencom rozdávať prvé pokyny na ľade začiatkom augusta a odvtedy prebieha príprava mládežníkov z 5. ŠHT podľa plánu na novú sezónu, ktorú odohrajú v súťaži riadenou Slovenským zväzom ľadového hokeja – Liga mladších žiakov. Hráči zaberajú dvojfázovo. Vždy pred tréningom na ľade je 30 min. suchý tréning.

Tréner mládežníkov HK Levice – 5. ŠHT Jozef Viszkocsil v rámci etapy začiatočnej špecializácie mládežníkov z prípraviek 4 HP a 5. ŠHT HK Levice sa špecializuje v prebiehajúcom tréningovom procese na nadchádzajúcu sezónu 2019/20 hlavne na nácvik hokejových zručností, k ich zdokonaľovaniu a neskôr aj k nácviku súčinností hráčov (herné kombinácie). Ďalším cieľom je všestranne rozvíjať základné pohybové schopnosti so zameraním na potreby ľadového hokeja. Všetky tieto zručnosti si mládežníci vyskúšali na domácom turnaji.

Družstvá, zľava: HK Levice, MMHK Nitra, HOBA Bratislava, HK Ružinov ‘99 Bratislava

Víťazom turnaja HOBA Bratislava – piataci na domácom turnaji tretí

Počas soboty 31.8.2019 sa stal Levický zimný štadión dejiskom prípravného turnaja piatakov štyroch hokejových klubov. Turnaja sa zúčastnili okrem domáceho celku HK Levice aj družstvá MMHK Nitra, HK Ružinov ‘99 Bratislava a HOBA Bratislava.

“Chcem pochváliť všetkých chlapcov a dievčatá, ktorí sa zúčastnili turnaja. Odohrali ho s radosťou a ukázali, že sa vedia baviť hokejom, a keď je to potrebné aj zabojovať. Nepodcenili žiadneho zo súperov, hrali kombinačný hokej a v každom zápase sa snažili až do konca. Aj vďaka tomu sme prešli turnajom napriek tomu, že  to až tak jednoduché nebolo. Súperi boli na úrovni tých najlepších na Slovensku, svoju kvalitu majú a nič nám zadarmo nedarovali. Naši chlapci však ukázali čo v nich je a svoj potenciál sa snažili využiť na maximum. Zistili, že keď sa niečo robí s radosťou a nasadením, úspech nemusí byť ďaleko. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi,” zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Jozef Viszkocsil a ďalej dodal: Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj všetkým rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí v športe zvanom hokej.

Ivan Schwarz (tréner HOBA Bratislava): V prvom rade by som sa chcel poďakovať usporiadateľom za pozvanie na tento kvalitne obsadení turnaj. Zápasy boli vyrovnané, rozhodovali maličkosti. Nám to dnes vyšlo a tešíme sa na ďalšie kvalitné zápasy a turnaje.


Turnaj sa hral systémom každý s každým, 2×20 min. na celé ihrisko.

Výsledková listina turnaja

Výsledky turnajových zápasov domáceho HK Levice:

1. zápas: HK Levice – MMHK Nitra 4:4

2. zápas: HK Levice – HOBA Bratislava 4:7

3. zápas: HK Levice – HK Ružinov ‘99 Bratislava 7:6


Konečné poradie:

1. HOBA Bratislava

2. MMHK Nitra

3. HK Levice

4. HK Ružinov ‘99 Bratislava

3 comments

  1. Spätné upozornenie: does tinder need facebook
  2. Spätné upozornenie: free incarcerated christian dating
  3. Spätné upozornenie: keto powder

Comments are closed.