DORAST: Antidopingovej kontrole sa nevyhnú ani dorastenci

Inšpiráciou pre realizáciu antidopingovej kontroly bol zarážajúci fakt a množstvo  informácií Zdravotnej komisie SZĽH o tom , že už v detskom veku sa stretávame v kluboch s používaním zakázaných látok, medzi ktoré patrí najmä žuvací tabak, marihuana, nikotín, nadmerné dávky kofeínu a ďalšie podobné substancie, ktoré výrazne poškodzujú zdravie detí. 

Charakter antidopingovej kontroly je jej pozápasový priebeh, ktorá sa uskutočňuje po zápase. Základným skríningovým testom na najčastejšie používané drogy v priebehu hodiny prejdú všetci hráči oboch zúčastnených tímov stretnutia. Antidopingová agentúra v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja vyšle šesť antidopingových komisárov, ktorí vytvoria  dve pracovné skupiny a bezproblémovým spôsobom organizácie zvládnu zrealizovať takmer 40 testov. 

Andrea Švrčková (predsedníčka Zdravotnej komisie SZĽH): „Antidopingové testy posúvame do detských a juniorských kategórií zámerne. Ich cieľom bude pomoc trénerom a rodičom pri výchove mladých hráčov, ako aj upozornenie pre každého hráča, o tom, že používanie zakázaných látok pri športe u nás nebude tolerované a je absolútne neprijateľné.”

Podobné aktivity vítame aj v našom klube a podľa výsledkov kontroly prispôsobíme  prístup k hráčom. Dnes nie je problém sa k zakázaným látkam dostať, o to častejšie je nutné hráčom pripomínať, prečo sú pre nich nevhodné a škodlivé.

Zdroj: SZĽH/ HK Levice

4 comments

  1. Spätné upozornenie: tinder profile lookup
  2. Spätné upozornenie: actually free dating site
  3. Spätné upozornenie: keto test strips

Comments are closed.