Aj napriek dovolenkám a letu Levice žijú hokejom

Letná príprava seniorského mužstva je v plnom prúde. K súčasnému júlovému obdobiu každoročne patrí „makačka“ na suchu, v štruktúrach klubu sa však intenzívne pracuje aj na ďalších atribútoch prípravného obdobia, ktoré bude vrcholiť v auguste na ľade.

A-mužstvo zahájilo letnú prípravu na ľade v pondelok 15.7.2019 a na prvom stretnutí sa po letnej príprave na suchu hlásilo športovému riaditeľovi HK Levice dvadsiatka hráčov. Levickí hokejisti v pondelok začali s prípravou v plnej sile. „Hráči prišli po dovolenkách bez zranení a chorôb. Dokonca aj tí, ktorí ukončili prípravu na suchu s nejakými problémami, si tie v priebehu júla doliečili,“ povedal športový riaditeľ HK Levice, Marcel Ozimák. Tiež prezradil aj niečo o plánovaných tréningoch. „Nečaká nás nič špeciálne, skôr taká klasika,“ doplnil Marcel Ozimák.

V priebehu 9 prípravných zápasov, ktoré sú naplánované na august a september 2019 sa vykryštalizuje aj skladba tímu tak, aby odzrkadľovala celý priebeh prípravy na novú sezónu.

Hráči HK Levice majú naplánovaných zatiaľ šesť domácich prípravných duelov. V týchto dueloch figurujú mužstvá z Maďarska, zo Slovenska a jeden duel odohrá A-mužstvo s reprezentačnou „osemnástkou“.

Rozpis prípravných zápasov: https://hklevice.sk/?page_id=3986

Pre našich fanúšikov bude veľmi zaujímavé sledovať, ako si budú počínať v závere prípravy naši seniori na domácom ľade. 

Autor: Marián Moravčík