Úspešný Movember v Leviciach

Počas novembra sa neholili fúzy. Hnutie Movember má vo svete tisícky stúpencov. Viacerí seniorský hokejisti mali na svojich tvárach netypické fúzy. Hokejisti HK Levice sa zapojili do celosvetovej akcie na podporu boja proti pánskym ochoreniam. Každý rok počas novembra je hnutie Movember zodpovedné za vypestovanie miliónov fúzov po celom svete. Movember je príležitosť, aby si chlapi nechali narásť fúzy a využili tento chlpatý „billboard“ na svojej tvári ako nástroj k iniciovaniu konverzácie o mužskom zdraví. S myšlienkou „Movember“ prišla v roku 2003 partia mladých chalanov v austrálskom Melbourne. Rozhodli sa spočiatku iba zo zábavy vrátiť fúzy späť do života. Nakoniec však ich myšlienka dostala hlbší zmysel a fúzy sa stali symbolom dovtedy tabuizovaného boja za mužské zdravie. Dnes je Movember celosvetovo známy a aktívne sa do podpory zapájajú milióny ľudí. Movember tradične podporujú aj hokejisti, hokejové kluby a ligy po celom svete, vrátane kanadsko-americkej NHL ci KHL. Popri hlavnom poslaní, ktorým je upozorniť povedomie o prevencii rakoviny prostaty, nie sú výnimkou rôzne súťaže v ktorých fanúšikovia klubov vyberajú hráčov s najkrajšími fúzami.

„Hokejisti HK Levice dávajú takto najavo podporu v boji s rakovinou prostaty a poukazujú najmä na obrovskú dôležitosť prevencie, ktorou možno chorobu včas diagnostikovať a zvýšiť tak šance na celkové uzdravenie. Levičania si svoje fúzy pestovali počas celého novembra“ uviedol kapitán mužstva Tomáš Segíň a ďalej dodal: „Vo svete je Movember veľmi populárny a propagovaný a ja som sa, tak ako každý rok, zapojil k miliónom mužov a popestoval si fúzy. Podľa mňa je to skvelý nápad. Všade, kde som pôsobil a hral sme sa chalani dohodli, podporili túto akciu a zapustili fúzy aby sme poukázali na dobrú vec. Najmä vo Francúzsku to bolo veľmi veselé a pestré. Mojou snahou bolo aj tento rok v kabíne HK Levice do tohto zapojiť čo najviac hráčov z teamu , žiaľ je to komplikované, keďže mnohí chlapci nezarastajú alebo sa s tým nestotožnili a viacej ich zaujímajú iné veci. Teší ma ale, že zopár sa ich našlo a prejavili záujem o túto tému a vyjadrili tým ich solidárnosť chorým a ukázali, že starostlivosť o seba a svoje zdravie nie je tabu a malo by byť súčasťou každodenného života!

Za všetkých, ktorí sa zapojili sa vyjadril aj útočník HK Levice Dominik Novák: „Týmito peknými fúzmi dávame najavo že bojujeme za mužské zdravie!“.

Do akcie Movember sa zapojili hráči: Dávid König, Erik Šramaty, Dominik Novák, Lukáš König, Matej Gajan  a Tomáš Segíň

 

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: Tomáš Segíň