Kadeti v Púchove bez gólu

Levickí kadeti odohrali dvanáste kolo na ľade mestského športového klubu Púchov. V prvom meraní síl kadeti na domácom ľade zvíťazili 4:3 no odveta v Púchove im nevyšla podľa ich predstáv. Do zápasu sme nastúpili oslabení o útočníkov, ktorí chýbali kvôli maródke. Domáci Púchov vstúpil do zápasu s pozornou obranou, našich chalanov pustil k strele až v druhej polovici prvej tretiny čo bola jediná strela v prvej tretine, ktorú sme vyslali na bránu domácich. Aj napriek tomuto handicapu kadeti dokázali držať po dvoch tretinách stav 0:2 aj za výdatnej podpory nášho brankára. V tretej tretine sme ale podľahli výraznému tlaku domácich, ktorí nás v konečnom súčte striel prestrieľali v pomere 58:11 a inkasovali sme ešte tri góly.

Liga kadetov U15  – 12.kolo

MŠK Púchov 5:0 HK Levice (1:0; 1:0; 3:0)

Zostava LV: Grobař – Šucha, Vrbka, Drapák, Ešek, Pacala – Doboš, Zajko, ördögh, Kravec, Príbela – Juhás, Dvorák, Király

Michal Dávid (tréner HK Levice – kadeti): „Vyčítať chlapcom nie je čo. Zápas sme odohrali bez opory útočníkov, ktorých kvári maródka. Prvé dve tretiny sme odolávali tlaku súpera, ktorý sa nás snažil zlomiť, ponúkol nám tri presilové hry, ktoré sme však nevyužili. Bohužiaľ v tretej tretine sme sa nedokázali vrátiť do zápasu, naopak sme inkasovali. Ideme ďalej a pripravíme sa na posledné dva zápasy základnej časti, kde nás čakajú HC Topoľčany a MHA Martin“

Nasledujúci zápas kadetov: HK Levice – HC Topoľčany (9.12.2018 o 11:00 ZŠ Levice) 13.kolo, Liga kadetov

Zdroj: Marián Moravčík