Žiaci v zápasoch so Zámkami úspešnejší

V 13.kole našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov videli diváci v Leviciach napínavé stretnutie siedmakov a ôsmakov, v Nových Zámkoch šiestaci a piataci rozhodli duely s domácim MHC Nové Zámky v prvej tretine. Pomerne chladné decembrové sobotné ráno v Leviciach a v Nových Zámkoch neubralo na vážnosti zápasov susedského derby s tradičným súperom. Tentokrát to obom kategóriám levického hokeja na ľade svedčalo viac ako po minulé zápasy. Pred duelmi to vyzeralo tak, že sa potrápime viac ako sme čakali. Oba zápasy starších žiakov mali všetko čo k hokeju patrí – úvodné nadšenie, zápletku a nakoniec aj nečakané rozuzlenie.

Piataci už pred zápasom vedeli čo chcú a išli si svojim cieľom. Vysoká výhra 19:3 v Nových Zámkoch teší. V tomto zápase boli naši chlapci naozaj od úvodu lepším, koncentrovanejším mužstvom a zápas si užívali.

Šiestaci svoje víťazstvo na ľade Zámkov „uvarili“ už v prvej tretine, ale domáci tím im víťazstvo nedaroval ľahko a bojoval do poslednej minúty.

Siedmaci od úvodu zápasu svoje víťazstvo doslova naháňali. Na súpera sa vždy po inkasovanom góle doťahovali. Horšie to už vyzeralo v 39.minúte, kedy za stavu 2:3 hostia odskočili už na rozdiel dvoch gólov na 2:4, čím sa zakončila druhá tretina. Do tretej tretiny siedmacky tím išiel s tým, že do zápasu sa vráti, čo sa mu aj podarilo. V priebehu piatich minút v úvode tretej tretiny dokázali chalani otočiť zápas vo svoj prospech z 2:4 na 5:4 a zaskočiť tak rozbehnuté Nové Zámky.

Zápas ôsmakov mal v celku plynulý priebeh, šance sa striedali na oboch stranách. Domáce mužstvo hralo odhodlane aj napriek nepriaznivému stavu v druhej tretine, kde prehrávali už 0:4. Zápas ani tak nevypustili a na hostí sa v záverečnom dejstve dotiahli na rozdiel jedného gólu. To ostávalo do konca zápasu necelých desať minút ale obe mužstvá si strážili svoj výsledok poctivo. Snaha o vyrovnanie bola evidentná no Levičanom chýbalo povestné športové šťastíčko a stav sa tak už do konca stretnutia nezmenil.

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11 – 13.kolo

MHC Nové Zámky 3:19 HK Levice (2:7; 1:5; 0:7)

Zostava LV: Vlačuha Jakub, Simander – Varga, Vaňatka, Jakubík, Doboš, Kaszás – Gagač, Smolka, Mucha, Karkošková, Hrivňák – Vízner

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12 – 13.kolo

MHC Nové Zámky 4:6 HK Levice (2:4; 0:1; 2:1)

Zostava LV: Lajčín – Chovanec, Zlatňanský, Feníková, Vrecník, Hlinčík – Blanař, Tariška, Galley, Gajdács, Mikloško – Vlačucha S., Kúkel

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13 – 13.kolo

HK Levice 5:4 MHC Nové Zámky (1:2; 1:2; 3:0)

Góly LV: 9. Régi (Sleziak, Doboš), 23. Jelínek, 44. Karaffa (Moravčík S., Vinohradský), 46. Doboš (Karaffa), 49. Karaffa (Régi, Jelínek)

Zostava LV: Gagač S., Virág M. – Tariška, Turkič, Krivočenko, Mandelíková, Jelínek – Doboš, Vinohradský, Karaffa, Régi, Moravčík S. – Šabó, Virág J., Sleziak

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14 – 13.kolo

HK Levice 3:4 MHC Nové Zámky (0:2; 1:3; 1:1)

Góly LV: 36.  Ördögh (Kasala, Šucha), 47. Šútor (Kasala, Jurík), 50.  Ördögh (Šútor, Kasala)

Zostava LV: Tariška, Adámik – Šeliga, Zajko, Šútor, Kasala,  Ördögh – Šucha, Schwarz, Duchoň, Drapák, Klepáč – Bíňovský, Jurík, Šabová

Zdroj a foto: Marián Moravčík