Považská Bystrica nedala kadetom v odvete šancu

Dnešná nedeľa priniesla pod Levický hrad kadetom pomerne ďaleko vzdialeného súpera z Považskej Bystrice. Hosťom sa gólovo viac vydarila úvodná tretina zápasu po ktorej viedli už 2:0. Kadeti sa na začiatku druhej tretiny v 25.minúte vrátili gólom Samuela Ešeka do zápasu, ale len na krátko. V 27.minúte zvyšoval súper na 1:3 a v 37.minúte po vylúčení hráča Levíc využila Považská Bystrica presilovku a dostala sa na rozdiel troch gólov. Tretia tretina nevybočila z tempa, kadeti v 48.minúte znižovali gólom Samuela Drapáka na 2:4, ale hostia sa nedali vyviesť z hernej pohody v závere pridali ešte dva presné zásahy a Levičanov už k ničomu nepustili.

Liga kadetov U15  – 9.kolo

HK Levice 2:6 HK95 Považská Bystrica (0:2; 1:2; 1:2)

Góly LV: 25. Ešek (Sládeček), 48. Drapák (Kasala, Ördögh)

Zostava LV: Grobař – Šucha, Vrbka, Šeliga, Ešek, Sládeček – Doboš, Príbela, Ördögh, Kasala, Drapák – Juhás, Moravčík, Kravec, Horváth

Mgr. Michal Dávid (tréner HK Levice – kadeti): „S priebehom zápasu nie som spokojný. Opticky z nášho pohľadu najlepšie vyznela tretia tretina aj keď to tak nevyzerá. Hrali sme so súperom, ktorý v tabuľke je pred nami o dve miesta vyššie a tento zápas určite mal vyznieť v náš prospech. Bohužiaľ súperovi sme prihrali na tri góly, čo aj využil a skóroval. Naopak, ponúknutú šancu v závere zápasu hry 6 na 3 skorigovať výsledok zápasu sme nevyužili. Každý si musíme uvedomiť, kde spravil chybu a čo spraviť inak. Čaká nás ťažký zápas so Žilinou, chlapci zregenerujú. Na zimnom štadióne v Leviciach prebieha výcvikový tábor reprezentačnej SR16 na ktorý sa pôjdeme v rámci mentálneho tréningu pozrieť.“

Nasledujúci zápas kadetov: MsHKM Žilina – HK Levice (15.11.2018 o 16:30) 10.kolo, liga kadetov

Zdroj: Marián Moravčík