MŠK Hviezda Dolný Kubín vs. HK Levice

Po týždňovej pauze sa do akcie v 2.hokejovej lige vracajú aj naši hokejisti. V sobotu (13.10.2018) vycestujú na Oravu, kde sa pokúsia ukradnúť body miestnemu tímu MŠK Hviezda Dolný Kubín. Dolnokubínčania zatiaľ striedajú lepšie výsledky s horšími. Z úvodného dvojzápasu s Breznom dokázali získať 3 body po tom čo im tesnú prehru 2:3 vrátili vysokým víťazstvom 9:3. Podobne sa rozstrieľali aj v ďalšom domácom zápase keď si to odniesla Partizánska Iskra (7:3). Očakávané víťazstvo a predĺženie víťaznej šnúry proti tímu Senice sa však nekonalo, zo zápasu si po prehre 3:5 neodniesol Dolný Kubín ani bod.

Zaujímavosťou je, že v drese Dolného Kubína sa objavil a pravdepodobne ešte objaví hviezdny Martin Réway, ktorý sa po náročných zdravotných ťažkostiach pokúša o reštart kariéry v materskom klube.

Minulú sezónu sme sa s Hviezdou po prvýkrát stretli hneď v otváracom dueli sezóny. A na ľade išlo o jednoznačnú záležitosť. Domáci mali silný nástup a do polovice tretiny jednoznačne určovali tempo hry. Nepremenené šance však v druhej polke na mužstvo trochu doľahli a hra do konca úvodnej časti trochu stratila náboj. V druhej časti hry sa však domáci znovu dostali k svojej hre a súperili iba s vlastnou koncovkou. V poslednej tretine Levičania zdvojnásobili svoj strelecký účet pričom hosťom nedovolili skórovať ani raz a tak Kubín odchádzal z Levíc na úvod s „kanárom“ a bez bodov (6:0).

Druhé stretnutie na Orave prinieslo pre Levice lekciu z toho ako sa hokej hrá celých 60 minút.  Už po 16 sekundách hry dokázali otvoriť skóre, ktoré však domáci ešte v prvej tretine dorovnali a v druhej časti sa hry sa tak mohlo začať odznova. Levice zopakovali dobrý výkon z prvej tretiny k čomu navrch pridali aj zlepšenú efektivitu. Tromi gólmi odskočili súperovi a po druhej tretine viedli v pomere 4:1. Nepochopiteľne sa tak javí posledná časť hry kde hráči Levíc jednoducho vypli a čakali, že zápas sa už iba dohrá. Zlomový moment nastal najmä pri možnosti presilovej hry za stavu 2:4, keď si Levice mohli poistiť vedenie, no namiesto toho inkasovali a dovolili domácim priblížiť sa na rozdiel jediného gólu. Katastrofálna hra pred vlastným brankárom pokračovala a domáci napokon otočili zápas zo stavu 1:4 na 6:4 a všetky 3 body si ponechali.

Zápas s Dolným Kubínom sa odohrá v sobotu (13.10.2018)17:30 na Zimnom štadióne v Dolnom Kubíne. Levice do toho!!