LEV CUP 2018

V sobotu 6. októbra 2018 sa na zimnom štadióne v Leviciach konal LEV CUP 2018 – prvý zo série turnajov tretiackych a štvrtáckych hokejových prípraviek – 3HP + 4HP organizovaných pod záštitou SZĽH. Turnaja sa zúčastnilo spolu osem družstiev. Okrem domácich troch družstiev Levičanov sa na turnaji predstavili aj družstvá z Nových Zámkov, Trnavy, Hamikova a Zlatých Moraviec a  víťazom boli všetky družstvá!

Minihokej je špecifická aktivita v ľadovom hokeji vo vekovej kategórii prípraviek, ktorá sa riadi riadi osobitnými pravidlami schválenými SZĽH. Cennejšie ako medaily z tohto turnaja sú skúsenosti v ťažkej konfrontácii. Dievčatá a chlapci predviedli neskutočne krásny kombinačný hokej a bojovali v každom zápase. Iba hráči, ktorí sa pripravujú zvládnuť víťazstvo aj prehru a sú pripravení na všetko majú šancu byť dlhodobo úspešní. A naši tretiaci a štvrtáci takýmto tímom jednoznačne sú! Hráči prežili peknú sobotu plnú emócií, tak ako aj ich rodičia a tento fakt nech je najväčšou satisfakciou pre všetkých zúčastnených.

 

LEV CUP 2018 – 6.10.2018

Účastníci: 4HP – HK Levice, HC Zlaté Moravce, HK Nové Zámky, HO Hamikovo

                   3HP – HK Levice žltí, HK Nové Zámky, HK Levice zelení, HK Trnava

 

Michal Dávid, tréner HK Levice: „Chcem pochváliť všetkých chlapcov, ktorí sa zúčastnili turnaja. Odohrali ho s radosťou a ukázali, že sa vedia baviť hokejom, a keď je to potrebné aj zabojovať. Aj keď sa nehralo o víťazstvo hráči nepodcenili žiadneho zo súperov, hrali kombinačný hokej a v každom zápase sa snažili až do konca. Naši chlapci ukázali čo v nich je a svoj potenciál sa snažili využiť na maximum. Zistili, že keď sa niečo robí s radosťou a nasadením, úspech nemusí byť ďaleko. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Michal Dávid a ďalej dodal: „Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj všetkým rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí športe zvanom hokej.“

 

HK Levice reprezentovali:

Tím 4HP: Havran, Doboš, Záhorský, Ižold, Nedorolík, Urge, Sava, Torda, Hraško, Ižoldová

Tím 3HP zelení: Klein, Ráček, Martinkovič, Krajčír, Hlinčík, Lajčín, Caban

Tím 3HP žltí: Valach, Šmikniar, Čižmár, Kisela, Faško, Moravčík, Ševčík

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík