Výsledky zápasov mládeže – 40. týždeň

Levickí kadeti v nedeľu zvíťazili na domácom ľade nad favorizovaným Púchovom 4:3, pripísali si tak v aktuálnej sezóne prvé dva body do tabuľky divízie stredozápad a odrazili sa od dna tejto divízie.
Pozn. Družstvá mladších a starších žiakov mali voľno

Liga kadetov U15  – 5.kolo

HK Levice 4:3 MŠK Púchov (3:2; 1:0; 0:1)

Úvodné minúty zápasu patrili domácim čo aj využili a v 1.minúte strelili otvárací gól zápasu po krásnom prieniku, ktorého autorom bol Samuel Drapák. Hráči Púchova sa od tohto momentu  neustále tlačili pred nášho brankára, ich aktivita sa stupňovala a z toho pramenil vyrovnávajúci gól na 1:1 v 7.minúte. Levickí kadeti sa nenechali otráviť inkasovaným gólom a už o 74 sekúnd zvyšoval na 2:1 Martin Kasala. Púchov síce sa však ešte v prvej tretine dotiahol a v 10.minúte vyrovnával na 2:2. Iskierku nádeje na konečný úspech domácich vykresal ešte v prvej tretine v 16.minúte Martin Kasala, ktorý po obkrúžení bránky hostí nemilosrdne prestrelil hosťujúceho gólmana. V druhej tretine nám výborne vyšla 31.minúta, keď po predošlých dvoch domácich vylúčeniach zvyšoval vedenie na 4:2 opäť Martin Kasala. Tretia tretina sa niesla v nervóznom duchu, vylučovalo sa na jednej aj na druhej strane. Hostia v závere tretiny využili ponúknutú presilovku v hre o jedného hráča a znižovali v 56.minúte na 4:3. Púchov sa naďalej tlačil pred domáceho brankára no aj napriek ich snahe pri záverečnej power-play sa domáce mužstvo kadetov ubránilo a zaslúžene zvíťazilo.

Góly LV: 1. Drapák (Pacala, Sládeček), 8. Kasala (Ördögh), 16. Kasala (Schwarz), 31. Kasala (Sládeček)

Zostava LV: Griesbach, Grobař – Pacala, Šucha, Sládeček, Ešek, Drapák – Doboš, Schwarz, Farkaš, Dvorák, Moravčík F. – Príbela, Ördögh, Kasala, Horváth

Michal Dávid (tréner HK Levice – kadeti): „Vedeli sme kto je v tomto stretnutí favoritom. Hráči týmto víťazstvom nabrali potrebné sebavedomie do ďalších zápasov. Konečne sa nám podarilo premieňať príležitosti nakoľko niekoľko posledných zápasov sme sa s koncovkou trápili. Verím a opakujem, že dnešný zápas nám do ďalších bojov dodá sebavedomie. Hráčov chcem pochváliť za bojovnosť i snahu počas zápasu. Istý rešpekt tu je potrebný, samozrejme chceme, aby sa hráči nebáli.“

Nasledujúci zápas kadetov: HC Topoľčany – HK Levice (14.10.2018) 6.kolo, liga kadetov

Autor: Marián Moravčík