Z Partizánskeho s 3 bodmi

Po gólovej prestrelke proti Breznu odohrali Levičania v Partizánskom diametrálne odlišný zápas. V ňom padli iba dva góly a na radosť levických fanúšikov ani jeden z nich neskončil za chrbtom vynikajúco chytajúceho Mariána Búryho. Prvá tretina zápasu bola herne najvyrovnanejšia. Mierna strelecká prevaha Levíc (14:10) pramenila najmä z aktívnejšieho korčuľovania a celkového lepšieho pohybu Levíc. Šancu na skórovanie však mali obe mužstvá, no podarilo sa to iba našim hokejistom zásluhou Erika Šramateho a na prestávku do kabín tak išli  za stavu 1:0 z ich pohľadu. Druhá časť vyšla lepšie domácemu celku. Levičanom sa nepodarilo nadviazať na výkon z prvej tretiny, nepochopiteľne prestali hrať svoju hru a súperovi tak dovolili na ľade podstatne viac. Najmä v obrannej tretine pôsobili chaoticky vďaka čomu získal súper hernú prevahu a dokázal hrať častejšie na puku, z čoho logicky vyplývali aj vylúčenia. V druhej polovici tretiny dostali domáci šancu vyše minúty hrať presilovú hru o dvoch hráčov, no hostia sa úspešne ubránili. Do poslednej tretiny stiahol tréner Matejov hru na 3 päťky čo prinieslo svoje ovocie a výsledkom bola najlepšie odohraná tretina z pohľadu Levíc. Súpera sme v poslednej časti prestrieľali vysokým pomerom 15:4, pridali ďalší gól v presilovej hre z hokejky Jozefa Školníka a keďže gólman Levíc „zatiahol roletu“, z Partizánskeho si odnášame zaslúženú výhru a 3 body do tabuľky.

HK Iskra Partizánske 0:2 HK Levice (0:1; 0:0; 0:1)

Góly: 5. Šramaty (König D.), 47. Školník (Tužinský, Segíň T.)

Zostava LV: Búry – Káčer, Kohút, Novák, Novotný, Tužinský – Buianov, Školník, König D., König L., Šramaty – Bačkor, Bogoslovskii, Klenko, Matejov – Adámik, Segíň T., Vrťo

Zostava PA: Beliansky – Cvejn, Zelený, Káčer, Mihalik, Tvrdík – Malinka, Ondruš, Gašparovič, Peniaška, Školník – Ondruška, Vaňo, Bezák, Lunter, Sedlár

Strely: 28:38

Vylúčenia: 7:5 na 2 min.

Presilové hry: 0:1

Oslabenia: 0:0