HK Levice – HC Dynamax 96 Nitra

Prípravné obdobie je za nami a seniorské mužstvo Levíc je už nachystané na začiatok novej sezóny 2.hokejovej ligy. Vzhľadom na predohrávku 10.kola naplánovanú hneď za úvodnými zápasmi ju začneme netradične dvojkolom a to hneď s tým istým súperom HC Dynamax 96 Nitra.

V minulej sezóne si mužstvá body podelili a v oboch prípadoch bol úspešnejší domáci celok.

Prvé stretnutie sa odohralo na ľade Levíc, na ktorý Nitrania prišli v oklieštenej zostave čomu zodpovedal aj výkon na ľade a výsledok. Prvú tretinu ešte hostia dokázali uhrať na rozdiel jediného gólu, no v druhej už odolávať tlaku domácich nedokázali. Levice vyhrali druhú časť výsledkom 5:0 a po kozmetickej úprave výsledku v poslednej časti hry napokon domáci zvíťazili v pomere 8:2.

Druhý zápas na ľade Nitry bol podstatne vyrovnanejší. Najmä v obrane zraneniami zdecimované mužstvo Levíc ťahalo dlhú šnúru prehier po niekoľkých nepresvedčivých výkonoch. Práve v Nitre nastal v hernej činnosti viditeľný zlom, ktorý v ďalšom kole priniesol hosťom vytúžené body. Prvá a druhá tretina skončili zhodným výsledkom 2:1, vždy pre iné mužstvo. Do poslednej časti hry bolo teda všetko otvorené no na skorý gól domácich zo 43.minúty už Levice napriek snahe odpovedať nedokázali a tri body ostali doma v Nitre po výsledku 4:3.

Prvé stretnutie z dvojzápasu je na programe v sobotu (15.09.2018) o 20:00 v Nitre, odveta sa odohrá hneď na druhý deň v nedeľu (16.09.2018) o 17:30 na ľade Levíc.