Levičania si v generálke spravili chuť

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom základnej časti 2. hokejovej ligy si hráči Levíc schuti zastrieľali a oplatili družstvu KMH Budapest prehru z úvodu prípravy. Začiatok zápasu akoby nezachytilo ani jedno mužstvo a divákom v prvej tretine príliš veľa hokejovej krásy nepriniesli. Výnimkou bola iba pekne trafená strela domáceho obrancu Filipa Kasanu, ktorý v prvej časti otváral skóre. V druhej časti hry už po 7 sekundách pridal druhý presný zásah Dominik Novák a akoby načrtol v koho réžii sa táto tretina bude niesť. Levičania postupne prebrali na ľade iniciatívu a výborne im vyšiel najmä začiatok druhej polovice tretiny keď sa v rozpätí 3 minút presadili postupne Dávid König, Erik Šramaty a Vlad Buyanov. Silný vstup do tretiny zopakovali Levice aj v poslednom dejstve, keď im na pridanie šiesteho presného zásahu stačilo necelých 30 sekúnd a po spolupráci bratov Adámikovcov sa presadil starší z dvojice – Miloš Adámik. Posledný presný zásah pridal v polovici tretej tretiny Adrián Sucharda a keďže Marián Búry na domácej bránke zatiahol roletu, stretnutie sa skončilo vysokým víťazstvom 7:0 pre domácich.

HK LEVICE 7:0 KMH BUDAPEST (1:0; 4:0; 2:0)

Góly: 13. Kasana (Káčer), 21. Novák, 33. König D. (Káčer), 34. Šramaty (Sucharda), 36. Buyanov (Šramaty), 41. Adámik M. (Adámik D.), 52. Sucharda

Zostava LV: Búry – Káčer, Buyanov, Tóth, Moravský, Školník, Stankovič, Bačkor, Kasana – Matejov, Kosorín, Sucharda, Michalovič, Adámik D., König D., Novák, Šramaty, Tužinský, Adámik M.

Nasledujúci zápas: HC Dynamax 96 Nitra – HK Levice (15.09.2018 o 20:00 na Zimnom štadióne v Nitre)

FOTOGALÉRIU zo zápasu si môžete pozrieť TU.